Te niepozorne urządzenia to najszybciej rozwijający się segment technologii

Te niepozorne urządzenia to najszybciej rozwijający się segment technologii12.09.2016 10:23
Te niepozorne urządzenia to najszybciej rozwijający się segment technologii
Źródło zdjęć: © Shutterstock

Jak wynika z przewidywań firmy analitycznej IDC, w ciągu najbliższych czterech lat wartość rynku rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej wzrośnie z 5 do 162 miliardów dolarów. To najszybciej rozwijający się segment nowych technologii.

Analitycy z IDC uważają, że rynek AR i VR (Augmented Reality i Virtual Reality) i będą rosły mniej więcej o 18. proc. rok do roku. Co ciekawe, w samym 2016 roku udział oprogramowania do rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej ma wzrosnąć o 200 proc. w porównaniu do roku poprzedniego. Ale jeśli chodzi o przychody, za połowę wzrostu finansowego odpowiadać będzie sprzęt, czyli kamerki 360, urządzenia typu Samsung Gear VR czy HTC Vive.

Nie trzeba jednak specjalistycznego sprzętu, żeby cieszyć się sferycznymi zdjęciami czy filmami. W większości wypadków wystarczy smartfon. Zdjęcia czy filmy można opublikować w serwisach takich jak Facebook i YouTube.

Coraz więcej smartfonów trafiających na rynek jest "VR-ready", czyli wyposażonych w na tyle silne podzespoły, że nie będzie problemu z uruchamianiem aplikacji VR. W tym roku do sprzedaży trafiły już dwa ważne urządzenia z tej kategorii - HTC Vive oraz Oculus (należący do Facebooka). Jesienią czeka nas jeszcze oficjalne wejście na rynek urządzenia Sony - PlayStation VR.
js

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)