Tak wygląda i działa pierwszy dron Sony

Tak wygląda i działa pierwszy dron Sony25.08.2015 12:21
Tak wygląda i działa pierwszy dron Sony
Źródło zdjęć: © Aerosense

Powołana do życia przez Sony firma Aerosense pokazała w działaniu stworzonego przez siebie drona. Japoński gigant chce z jego pomocą wejść na rynek urządzeń do zastosowań profesjonalnych.

Jak informowaliśmy wcześniej, Sony – we współpracy z firmą ZMP – przymierza się do rozpoczęcia produkcji dronów przeznaczonych przede wszystkim do fotografowania i filmowania. Sony wnosi do tego układu doświadczenie związane z projektowaniem i wytwarzaniem aparatów cyfrowych i kamer, począwszy od optyki, poprzez elektronikę, a na cyfrowych matrycach skończywszy, natomiast firma ZMP ma już doświadczenie w projektowaniu pojazdów latających. Co ciekawe, początkowe plany zakładają, że będą to drony przeznaczone raczej na rynek profesjonalny, a nie małe, zabawkowe gadżety w przystępnej cenie.

Dron firmy Areosense – bo tak nazywa się spółka, jaką japoński gigant powołał do życia dzięki współpracy z ZMP – jest w stanie unieść aparat lub kamerę wideo o wadze do 10 kg, utrzymywać się w powietrzu przez dwie godziny i osiągnąć prędkość do 170 km/godz.

Możecie go zobaczyć w działaniu na poniższym wideo.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Smartfon z wodorowym ogniwem paliwowym!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)