"Dron" dla aktywnych - Gimbal OSMO

Strona główna"Dron" dla aktywnych - Gimbal OSMO
07.12.2015 11:45
"Dron" dla aktywnych - Gimbal OSMO
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska

Moda na drony, czyli latające obiekty sterowane zdalnie za pomocą smartfona lub tabletu, nasila się z miesiąca na miesiąc. Konstrukcja większości modeli różnych producentów opiera się na obudowie z wbudowaną lub podczepioną kamerką i rozlokowanymi wokół śmigłami. Osobną kategorią są produkty typu gimbal, a więc stabilizatory sprzężone z kamerami rejestrującymi obraz. Taki jest Gimbal OSMO

288766629293275283
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały Prasowe)

OSMO to gadżet przeznaczony do kręcenia filmów wideo w jakości 4k do 30kl./s lub Full HD do 120kl./s, dzięki 12 MPxi matrycy Sony Exmor R CMOS. Funkcja trzyosiowej stabilizacji pozwoli zachować nieporuszony i czytelny obraz gdy nagrywamy w biegu, podczas jazdy samochodem czy w trakcie innej dynamicznej czynności. Urządzenie składa się z kamery sportowej, stabilizatora Zenmuse X3 oraz dedykowanego uchwytu.

Dodatkowo mamy do dyspozycji automatyczny tryb panoramy - filmy mogą odzwierciedlać otoczenie znajdujące się w obrębie 36. stopni. Operator ma możliwość podglądu nagrania w czasie rzeczywistym na wyświetlaczu smartfona podczepionego do uchwytu. Odpowiada za to dedykowana aplikacja DJI GO, która bazując na połączeniu Wi-Fi pozwala również na dostęp do zaawansowanych opcji kamery.

288766629293471891
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Produkt dostępny jest u autoryzowanego dystrybutora marki DJI w Polsce - cena SRP Gimbala OSMO została ustalona na 3 199 zł. Bezpośrednio u producenta zapłacimy za niego 650 dolarów amerykańskich.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)