Tablety nie dają oswoić się dzieciom z technologią

Tablety nie dają oswoić się dzieciom z technologią23.11.2015 06:56
Tablety nie dają oswoić się dzieciom z technologią
Źródło zdjęć: © Fotolia

Rosnąca popularność smartfonów i tabletów sprawia, że dzieci coraz mniej wiedzą o nowoczesnej technologii - informuje serwis BBC News.

Jak wynika z raportu Australia's National Assessment Programme, używanie tabletów i smartfonów rozwija zupełnie inne umiejętności niż korzystanie z komputera. Porównanie kompetencji i umiejętności cyfrowych uczniów z końca roku 201. wykazało wyraźny ich spadek w porównaniu z rokiem 2011. Nawet jeśli częściowo wynika to ze zmiany sposobu nauczania w Australii, znaczącą rolę odegrały nowe technologie – uważają autorzy raportu.

Badania, dotyczące ponad 1. 500 uczniów zostały przeprowadzone na dwóch grupach – świeżo po ukończeniu szkoły podstawowej oraz uczących się czwarty rok w gimnazjum.

Podczas przeprowadzonej online ankiety, młodzi ludzie mieli wykonać takie zadania jak korzystanie z bloga i wyszukiwarki, przygotowanie zaproszeń za pomocą programu graficznego, wypełnienie formularza rejestracyjnego online, wykorzystanie mediów społecznościowych do wypromowania wydarzenia, instalowanie aplikacji na tablecie, ładowanie danych czy przygotowanie animacji video dotyczącej bezpieczeństwa korzystania z wody. W obu grupach wiekowych uczniowie z roku 201. poradzili sobie gorzej niż ci z 2011.

Wiedza o cyfrowych technologiach jakiej wymaga praca zawodowa różni się od tej, która wystarcza do gier czy uczestnictwa w forach społecznościowych – zauważają autorzy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)