Tabletowe opóźnienia u Acera

Tabletowe opóźnienia u Acera

Tabletowe opóźnienia u Acera
Źródło zdjęć: © Acer
26.05.2011 16:52

Acer poinformował, że premiera jego tabletu - Iconia A100 - zostanie przesunięta o kwartał. Powodem są problemy z kompatybilnością Androida 3.0 z tym 7-calowym urządzeniem.

Android 3.0 Honeycomb jest przeznaczony głównie dla urządzeń z ekranem o przekątnej 1. cali. Według informacji zbliżonych do źródła, Acer twierdzi, że część aplikacji dostępnych dla tej wersji systemu nie jest zgodna z 7-calowym tabletem firmy.

Obraz
© Tablet Acer Iconia Tab A100 (fot. Acer)

W związku z tym Acer zadecydował o przesunięciu premiery z przełomu maja i czerwca na sierpień i wrzesień. W tym czasie Google, który obecnie pracuje nad rozwiązaniem innych problemów, ma się uporać z tym konkretnym.

Oprócz tego Acer przesunął również premierę swojego drugiego tabletu, 5-calowego Iconia Smart. W tym przypadku problemem miały być zbyt małe dostawy głównych komponentów urządzenia, spowodowane marcowym trzęsieniem ziemi w Japonii.

Acer twierdzi również, że 7-calowe tablety trafią przede wszystkim do kobiet. Ich zaletą mają być mniejsze gabaryty oraz waga, co pozwoli na schowanie ich do damskich torebek. Czy tak się rzeczywiście stanie? Czas pokaże.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)