Szwajcaria pozywa Google do sądu

Szwajcaria pozywa Google do sądu
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

16.11.2009 11:03, aktual.: 16.11.2009 11:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szwajcaria pozywa do sądu giganta internetowego Google. Spór dotyczy kontrowersyjnej aplikacji Street View, która umożliwia oglądanie w Internecie zdjęć wielu miejsc, głównie miast. Według wielu użytkowników Street View bardzo się przydaje, jest bowiem dodatkiem do map i można dzięki tej aplikacji łatwiej znaleźć, lub po prostu obejrzeć ulice czy budynki

Ale zdaniem szwajcarskiego komisarza do spraw ochrony danych, taki program narusza prywatność obywateli. Hanspeter Thuer podkreśla, że twarze sfotografowanych ludzi czy numery rejestracyjne samochodów są na zdjęciach rozpoznawalne. Może być to szczególnie niekomfortowe w przypadku ujęć osób w pobliżu szpitali, więzień czy szkół.

Obraz
© (fot. Wikipedia)

Komisarz poprosił szwajcarski sąd, by ten zdecydował o usunięciu z aplikacji Street View wszystkich zdjęć robionych na terenie Szwajcarii do czasu wydania prawomocnego wyroku.

Firma Google uważa, że jej program jest w Szwajcarii legalny i zamierza walczyć o kontynuowanie projektu. Po Japonii i Wielkiej Brytanii, Szwajcaria jest kolejnym krajem, który sprzeciwia się naruszaniu prywatności przez Google'a.

Google Street View to usługa dostępna w Google Maps oraz programie Google Earth pozwalająca na oglądanie różnych lokalizacji świata za pośrednictwem zdjęć wykonywanych z samochodów wyposażonych w kamery i aparaty

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)