Trwa ładowanie...

Staruszka wpisała hasło w wyszukiwarce. Zdziwiła tym samego Google'a!

Pomyślcie przez chwilę, w jaki sposób "prosicie" wyszukiwarkę google o pomoc. W jaki sposób wpisujecie poszukiwane frazy? Przeważnie są to proste hasła i słowa kluczowe, prawda? A gdyby poprosić Google'a nieco bardziej... uprzejmie?

Share
Staruszka wpisała hasło w wyszukiwarce. Zdziwiła tym samego Google'a!
Źródło: chip.pl
d3b85g9

Tak zrobiła pewna starsza Angielka. Jej wnuk, Ben John, opublikował na Twitterze zdjęcie, które zrobił monitorowi laptopa babci. Gdy chłopak spojrzał na ekran, sam nie uwierzył w to, co widzi. 86-letnia May Ashworth w wyjątkowo uprzejmy sposób poprosiła wyszukiwarkę Google o wyjaśnienie rzymskiego zapisu MCMXCVIII.

Staruszka w pole wyszukiwania wpisała bowiem "proszę przetłumacz te rzymskie numery mcmxcviii dziękuję". Wpis wnuczka kobiety zaczął krążyć w internecie na całym świecie. W efekcie sam Google odezwał się w tej sprawie.

_ Najdroższa babciu Bena. Mamy nadzieję, że wszystko OK. W świecie miliardów wyszukiwań, Twoje wywołało nasz uśmiech. Och, i to oznacza 1998. Dziękujemy! _ - wpis o takiej treści pojawił się w odniesieniu do tweeta Bena z oficjalnego konta Google na Twitterze.

d3b85g9

W świecie, gdzie globalizacja postępuje szybciej niż nam się wydaje, zapominamy o podstawowych zasadach komunikacji. Jak widać, czasami zwykłe "proszę" i "dziękuję" może sprawić, że czyjś dzień będzie lepszy. Warto o tym pamiętać.

słk

d3b85g9

Podziel się opinią

Share
d3b85g9
d3b85g9
Więcej tematów