Trwa ładowanie...
d2fz6r8

Staruszka wpisała hasło w wyszukiwarce. Zdziwiła tym samego Google'a!

Pomyślcie przez chwilę, w jaki sposób "prosicie" wyszukiwarkę google o pomoc. W jaki sposób wpisujecie poszukiwane frazy? Przeważnie są to proste hasła i słowa kluczowe, prawda? A gdyby poprosić Google'a nieco bardziej... uprzejmie?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Staruszka wpisała hasło w wyszukiwarce. Zdziwiła tym samego Google'a!
(chip.pl)
d2fz6r8

Tak zrobiła pewna starsza Angielka. Jej wnuk, Ben John, opublikował na Twitterze zdjęcie, które zrobił monitorowi laptopa babci. Gdy chłopak spojrzał na ekran, sam nie uwierzył w to, co widzi. 86-letnia May Ashworth w wyjątkowo uprzejmy sposób poprosiła wyszukiwarkę Google o wyjaśnienie rzymskiego zapisu MCMXCVIII.

Staruszka w pole wyszukiwania wpisała bowiem "proszę przetłumacz te rzymskie numery mcmxcviii dziękuję". Wpis wnuczka kobiety zaczął krążyć w internecie na całym świecie. W efekcie sam Google odezwał się w tej sprawie.

_ Najdroższa babciu Bena. Mamy nadzieję, że wszystko OK. W świecie miliardów wyszukiwań, Twoje wywołało nasz uśmiech. Och, i to oznacza 1998. Dziękujemy! _ - wpis o takiej treści pojawił się w odniesieniu do tweeta Bena z oficjalnego konta Google na Twitterze.

d2fz6r8

W świecie, gdzie globalizacja postępuje szybciej niż nam się wydaje, zapominamy o podstawowych zasadach komunikacji. Jak widać, czasami zwykłe "proszę" i "dziękuję" może sprawić, że czyjś dzień będzie lepszy. Warto o tym pamiętać.

słk

d2fz6r8

Podziel się opinią

Share
d2fz6r8
d2fz6r8
Więcej tematów