SkróTech. Najważniejsze informacje dnia [25.07.2019]

SkróTech. Najważniejsze informacje dnia [25.07.2019]
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Arkadiusz Stando

25.07.2019 21:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Franky Zapata miał przelecieć kanał La Manche. Niestety nie udało się. Podczas lotu nagle wpadł do wody, ale jego wyczyn i tak był imponujący. SpaceX przerwało test Starhoppera - prototypu rakiety, która ma zabrać człowieka na Marsa. Satelita LightSail 2 pomyślnie rozłożył żagle, Amerykanie wysłali krążownik do Cieśniny Tajwańskiej, a Xiaomi zaprezentowało nowe smartfony i gadżety.

Franky Zapata, latający człowiek.

Na swoim Flyboardzie miał przelecieć nad kanałem La Manche, dzielącym Francj z Anglią. Niestety nie dał rady - po drodze jego latająca deska runęła do wody. Według ekspertów, to było do przewidzenia. Ja widzę to jednak inaczej. Przez tyle czasu nikt nie był w stanie pokazać nam tak odważnego projektu. Franky Zapata dokonał czegoś wielkiego i zrobi jeszcze więcej.

Żarty z prezydenta Stanów Zjednoczonych

Ktoś brutalnie zakpił z Donalda Trumpa. Podczas przemówienia dla młodych aktywistów republikańskich, prezydent Stanów Zjednoczonych stał przed fałszywym godłem. Zostało ono przerobione tak, aby zakpić z Trumpa i jego władzy. Autor fałszywego godła ewidentnie zarzucił prezydentowi bycie marionetką.

ESA pokazuje zdjęcia czerwonej Europy

Ziemia grzeje się do czerwoności. ESA przekazała nam zdjęcia satelitarne z satelity Sentinel-3. Widać na nich moment, w którym w Belgii i Holandii padły rekordowe temperatury. Naukowcy sądzą, że jutro mogą paść kolejne rekordy - tym razem we Francji, gdzie niedawno już został pobity.

Xiaomi z nowościami dla Polaków

Xiaomi wprowadziło na polski rynek dwa nowe smartfony, oraz kilka gadżetów. Wśród nowych modeli znalazły się Xiaomi Mi A3 oraz Xiaomi Redmi A7. Chiński producent pokazał także bardzo interesujący model odkurzacza bezprzewodowego. Już niedługo znajdziecie recenzję tych sprzętów na naszych serwisach.

Pasażerowie Airbusów A350 zagrożeni?

Problem z oprogramowaniem Airbusów A350. EASA w zmodyfikowanej dyrektywie zdatności do lotu, obowiązującej od 26 lipca, wzywa przewoźników do regularnego resetowania komputerów w objętych usterką maszynach. Niedostosowanie się do nakazu, jak wskazuje EASA, grozi "całkowitą lub częściową wybranych systemów i awioniki". Mówiąc wprost, może dojść do katastrofy. Nadzór lotnictwa wiedział o problemach A350 już w 2017 roku.

Nieudany test Starhoppera

Elon Musk po raz kolejny próbował testować napęd makiety rakiety Starship - Starhopper. Niestety tuż po rozpoczęciu testów zauważono awarię jednego z silników, których maszyna posiada aż 41. Test natychmiast przerwano. Nie wiadomo jeszcze, kiedy doczekamy się kolejnej próby.

Netflix stracił 24 miliardy

Netflix traci majątek. W ciągu tygodnia wartość akcji streamingowego giganta spadły o 24 miliardy dolarów. I chociaż w naszych oczach liczby są ogromne, to teoretycznie firma mogła nawet tego nie odczuć. Będziemy obserwować sytuację.

Dwa polskie hity za darmo

W Epic Games Store kolejne masywne promocje. Dwa hity polskiego 11 bit studios za darmo! Gra Moonlighter z najnowszym DLC, oraz klasyczny już hit Polaków - This War of Mine teraz za darmo. Ale pospieszcie się, nie będą na was czekać wiecznie.

Premiera Pagan Online już niedługo

Poznaliśmy też datę premiery Pagan Online. To gra typu hack and slash, wzorowana na przemieszaniu stylistyki Diablo oraz mitów słowiańskich. Poznaliśmy sporo szczegółów, w tym nadchodzących z premierą nowych bohaterów. Cena gry brzmi śmiesznie - zaledwie 69,99 zł.

Napięcie na linii Chiny - Tajwan. Wkraczają Amerykanie

Chiny w środę poinformowały o pełnej gotowości do inwazji na Tajwan. Miałoby do tego dojść w przypadku, gdyby Tajwan nadal dążył do niepodległości. Amerykanie szybko zareagowali, pokazując swoją obecność w Cieśninie Tajwańskiej. Wysłano krążownik USS Antietam.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)