Seeds for the Future - fajny program dla młodych ludzi

Seeds for the Future - fajny program dla młodych ludzi
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

28.07.2015 13:50, aktual.: 28.07.2015 17:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Seeds for the Future" to międzynarodowy program Huawei na rzecz innowacji i edukacji technicznej. Projekt umożliwia studentom i absolwentom kierunków ścisłych zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu technologii teleinformatycznych (ICT). W Polsce do programu przystąpiło dziesięć uczelni technicznych. Każda z nich wytypuje jednego studenta, który odznacza się ponadprzeciętnymi zdolnościami w tematyce nowych technologii. Nagrodą będzie udział w dwutygodniowych, międzynarodowych warsztatach w Chinach, prowadzonych przez ekspertów Huawei. Zobaczcie, co mówi jeden z uczestników programu.

WP:

Co skłoniło Cię do wzięcia udziału w programie Seeds for the Future?

GB: Powodów było wiele. Udział w tak ciekawym projekcie dał mi możliwość sprawdzenia moich umiejętności i wiedzy, którą zdobywałem przez lata nauki. Motywacją był wyjazd do Chin oraz udział w warsztatach technologicznych. Myśl o tak dalekiej, orientalnej podróży oraz szansie na znaczne poszerzenie własnych horyzontów w aspekcie technologicznym i kulturoznawczym dopingowała do działania i wzięcia udziału w programie.

WP:

Co oryginalnego jest w zgłoszonym przez Ciebie projekcie?

GB: Projektem, który zgłosiłem do programu była moja praca inżynierska, która pokrywała się z jednym z tematów konkursowych. Jej tematem był projekt i implementacja systemu analizującego naruszenia polityki bezpieczeństwa w sieci LAN. Rozwiązanie zostało bardzo dobrze ocenione. Myślę, że najbardziej oryginalną częścią był autorski dobór i integracja wszystkich użytych narzędzi i innych składników w jeden komplementarny system.

WP:

Czego nauczyłeś się na warsztatach w Shenzhen?
GB: Wiele się nauczyłem, nie tylko jeśli chodzi o nowoczesne technologie, ale także prowadzenie globalnego biznesu. Przedstawiono nam historię Huawei - od czego wszystko się zaczęło i jakie trudności firma musiała pokonać, aby stać się globalnym liderem w swojej branży. Poznaliśmy również podstawy rożnych technologii powiązanych bezpośrednio z produktami, które oferuje Huawei dla swoich klientów. Dodatkowo mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach praktycznych w laboratoriach firmy, gdzie pokazano nam działanie technologii 3. i LTE. Wszystko to było przeplecione zwiedzaniem miasta i ogromnego kampusu firmy.
WP:

Jakie są Twoje dalsze plany na rozwój w nowych technologiach?

GB: W niedalekiej przyszłości chciałbym się zająć prowadzeniem i zarządzaniem projektami związanymi z wdrażaniem nowych technologii. Początkowo mogłyby to być drobne przedsięwzięcia, a później coraz szersze, aż do skali państwowej, a nawet globalnej. Mam wysokie ambicje i nie boję się wyzwań. Dzięki udziałowi w programie, czuję się obywatelem świata i nie straszna mi praca w innych państwach.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

WP:

Czy jest coś, co chciałbyś przekazać innym studentom startującym w konkursie?

GB: Możliwość udziału w programie Seeds for the Future jest cennym przeżyciem oraz wartościowym doświadczeniem zawodowym. Laureaci uzyskują okazję do poszerzenia własnych horyzontów i wiedzy, poznania innowacyjnych rozwiązań z branży IT i ICT, zapoznania się z kulturą Chin..Dodatkowo udział w projekcie jest dla studenta dobrym startem na rynku pracy w tej branży i może się stać początkiem kariery.

WP:

Jak Ci się pracuje w Huawei?

GB: W skrócie - bardzo dobrze. Pracuje w ambitnym zespole młodych ludzi, którzy od samego początku są dla mnie bardzo pomocni. Taka sprzyjająca atmosfera pozwoliła mi na szybkie zaaklimatyzowanie się w nowym środowisku i łatwe nawiązanie kontaktów z zespołem, a to przełożyło się na wysoką efektywność pracy. Stanowisko, które zajmuję, stwarza mi możliwość rozwoju. Zadania powierzone do wykonania są ciekawe, przez co same z siebie motywują do działania, zaś ich rozwiązanie daje mi ogromną satysfakcje. Wszystko to sprawia, że każdego dnia przychodzę do pracy pełen entuzjazmu. Polecam udział w programie każdemu młodemu człowiekowi.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)