Roboty zastąpią ludzi w Chinach

Roboty zastąpią ludzi w Chinach
Źródło zdjęć: © chip.pl

06.05.2015 10:47, aktual.: 07.05.2015 10:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Shenzen Evenwin Precision Technology Co chce przetestować kilka nowych pomysłów w jednej ze swoich fabryk. 90 proc. dotychczasowych pracowników zastąpią roboty.

Chińscy właściciele fabryk coraz chętniej mówią o robotyzacji procesu produkcyjnego. Roboty pracują wydajniej, a więc w dłuższym okresie: taniej. Shenzen Evenwin Precision Technology Co szacuje, że redukując ludzką załogę w swojej fabryce z 1800 osób do zaledwie 200, a brakujących pracowników zamieniając na roboty pracujące przy taśmie produkcyjnej, będzie w stanie oszczędzić w skali roku 322 miliony dolarów.

Od września 2014 505 fabryk z okręgu Dongguan zainwestowało ok. 677 milionów dolarów właśnie w nowe rozwiązania z dziedziny robotyki, które docelowo mają zastąpić ok. 30 tysięcy ludzkich pracowników. A to dopiero początek. Larry Page, Bill Gates i inni ostrzegają nas już od jakiegoś czasu, że nadejdą czasy, w których roboty zabiorą miejsca pracy milionom ludzi na całym globie. Miejmy nadzieję, że politycy będą w stanie przygotować swoje kraje na nadchodzące zmiany sytuacji gospodarczej, które w tak szybkim tempie narzucane są przez nowe technologie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Wiedźmin 3 będzie zabezpieczony przed piratami

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)