Trwa ładowanie...
dg161d7

Rośnie liczba "białych plam". Miejsc bez internetu w Polsce jest coraz więcej

Mogłoby się wydawać, że o dostęp do internetu w Polsce jest coraz łatwiej. Nawet na wsiach. Tymczasem statystyki pokazują inną rzeczywistość.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z problemem zasięgu sieci komórkowej zmaga się większość z nas
Z problemem zasięgu sieci komórkowej zmaga się większość z nas (WP.PL)
dg161d7

Prawie 3,6 tys. miejscowości w Polsce nie miało w 2018 r. dostępu do sieci – podał "Rzeczpospolitej" Urząd Komunikacji Elektronicznej. Szokujący jest nie tylko fakt, że to duża liczba. Liczba miejsc bez internetu w Polsce… rośnie.

Czytaj też: 5G: rewolucyjna technologia, której obawiają się Polacy. Pokazujemy, co mówią badania

Według raportu UKE z czerwca ubiegłego roku na koniec 2017 r. bez dostępu do sieci było w kraju 2,84 tys. miejscowości. Tymczasem nowe statystyki mówią o 3568 miejscowościach bez internetu. Czyli takich, gdzie nie sięga infrastruktura i nie ma operatora stacjonarnego ani nawet mobilnego.

dg161d7

Skąd ten zaskakujący wzrost? "Rzeczpospolita" wyjaśnia, że operatorzy mogą wyłączać i przenosić maszty z nadajnikami - a więc tam, gdzie wcześniej był zasięg, już go nie ma. Zdarzają się też upadki firm dostarczających internet. Ale jak nie wiadomo, o co chodzi, to często chodzi o pieniądze.

Zobacz też: WiFi w Pendolino sukcesem. PKP Intercity ujawnia liczby

A w tym przypadku - dotacje. Anna Streżyńska, b. prezes UKE, w rozmowie z "Rzeczpospolitą" sugeruje, że opetarom teraz bardziej opłaca się szczerość.

Czytaj też: Płacimy naprawdę mało. Internet mobilny w Polsce kosztuje niewiele

- Operatorzy częściej mówią prawdę, wiedząc, że tam, gdzie są białe plamy, są dotacje - tłumaczy.

dg161d7

Podziel się opinią

Share
dg161d7
dg161d7
Więcej tematów