Prosty, darmowy sposób na monitoring domu online

Prosty, darmowy sposób na monitoring domu online
Źródło zdjęć: © SXC.hu

05.08.2014 14:23, aktual.: 05.08.2014 16:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wystartował serwis siepatrzy.pl - narzędzie monitoringu on-line. Niewielkie wymagania sprzętowe i brak opłat za usługę wyróżniają tę stronę na rynku.

Strona oferuje darmowy monitoring on-line, który nie wymaga zakupu profesjonalnego sprzętu rejestrującego. Wystarczy zarejestrować się na stronie serwisu, pobrać program dla kamer, podłączyć kamerę i gotowe. Oczywiście musimy być w posiadaniu własnej kamerki internetowej podłączonej do komputera.

Obraz z kamer podłączonych do serwisu można oglądać nie tylko na komputerach, lecz także na smartfonach z systemem operacyjnym Android bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Wystarczy dostęp do Internetu oraz odpowiedni link. Dzięki zoptymalizowanym algorytmom transferu danych, monitoring on-line nie obciąża zbytnio transferu danych tak, jak inne systemy kamer internetowych pracujące w oparciu o strumieniowanie obrazów. Treści rejestrowane przez serwis siepatrzy.pl mogą być udostępniane wybranym odbiorcom, którzy nie muszą instalować żadnego oprogramowania.

Planowana jest także wersja premium monitoringu. Dzięki niej użytkownicy otrzymają możliwość archiwizowania rejestrowanych obrazów na wybrany przez siebie okres czasu. Z kolei firmy, w ramach miesięcznej opłaty, będą mogły liczyć na archiwizację plików w chmurze na czas 4. godzin z możliwością pobrania oraz opcję udostępniania przesyłanego obrazu jednocześnie grupie użytkowników.

Wadą tego rozwiązania jest konieczność pozostawienia włączonego przez cały czas komputera.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)