Projekt ONZ: stacje robocze dla szkół w krajach rozwijających się

Projekt ONZ: stacje robocze dla szkół w krajach rozwijających się

Projekt ONZ: stacje robocze dla szkół w krajach rozwijających się
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
26.05.2009 14:58, aktualizacja: 26.05.2009 15:59

W ramach inicjatywy Departamentu Spraw Gospodarczych i Społecznych (DESA) ONZ zamierza do 2012 roku zaopatrzyć w 500 000 stacji roboczych podstawówki i szkoły ponadpodstawowe w krajach rozwijających się.

W ramach inicjatywy Departamentu Spraw Gospodarczych i Społecznych (DESA) ONZ zamierza do 2012 roku zaopatrzyć w 500 000 stacji roboczych podstawówki i szkoły ponadpodstawowe w krajach rozwijających się. Dzięki specjalnemu systemowi firmy NComputing, który pozwala podłączyć do jednego peceta większą liczbę monitorów i klawiatur, każdy taki komputer będzie w stanie obsłużyć wiele stanowisk pracy – zarówno pod Linuksem, jak i Windows.

Program pilotażowy przeprowadzono w Burkina Faso. Jeszcze w tym roku systemy obejmujące po 100. linuksowych stanowisk pracy mają zostać uruchomione w Rwandzie, Senegalu i Tanzanii.
W tej chwili prowadzone są rozmowy z producentami, uniwersytetami i organizacjami pozarządowymi w celu zapewnienie niedrogiego sprzętu komputerowego, pomocy logistycznej, odpowiednich materiałów oraz bazy szkoleniowej. Projekt zostanie zaprezentowany podczas konferencji eLearning Africa 2009, która odbędzie się w Dakarze w dniach 27–29 czerwca.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)