Ponad pół miliona laptopów Vaio może cię poparzyć

Ponad pół miliona laptopów Vaio może cię poparzyć
Źródło zdjęć: © Sony

01.07.2010 11:12, aktual.: 01.07.2010 11:49

Sony zapowiedział wycofanie ok. 535 tysięcy laptopów z serii Vaio, z uwagi na poważny defekt kontroli temperatury, który może spowodować nadmierne przegrzewanie, prowadzące do zmiany kształtu obudowy czy nawet poparzeń skóry

Chociaż nie było dotąd przypadków poparzeń, specjaliści japońskiego giganta elektroniki przestrzegają, że taki scenariusz jest możliwy.

Zgodnie z informacją, którą podało internetowe wydanie "The Wall Street Journal", wycofanie dotyczy serii Vaio F i C sprzedanych od stycznia 201. roku. Najwięcej egzemplarzy do wycofania jest w USA, bo aż 259 tysięcy komputerów, na drugim miejscu jest Azja - 120 tysięcy, następnie 103 tysiące w Europie, a także osobne 52 tysiące laptopów w samej Japonii.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Sony nie otrzymało żadnych doniesień o przegrzaniu i zniekształceniu obudowy od klientów z Japonii, natomiast wpłynęło aż 3. zgłoszeń od zamorskich użytkowników.

Rzecznik prasowy Sony powiedział, iż firma nie spodziewa się większej utraty zysków spowodowanej wycofaniem tych laptopów.

Firma Sony zapewniła, że klienci, których obowiązuje wycofanie mogą naprawić ten problem ściągając specjalny program z systemu aktualizacji Vaio ze strony producenta. Ewentualnie, zdecydować, że chcą by Sony odebrało od nich uszkodzony sprzęt i zwróciło naprawiony.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)