Polacy wolą oryginalne tusze

Polacy wolą oryginalne tusze

Polacy wolą oryginalne tusze
Źródło zdjęć: © HP
31.03.2010 16:28, aktualizacja: 01.04.2010 12:52

Na zlecenie firmy HP, TNS OBOP przeprowadził badanie dotyczące opinii polskiego społeczeństwa na temat oryginalnych tuszy do drukarek oraz oryginalnych produktów w ogóle. W całej Polsce 38% osób posiada drukarkę, wśród nich aż 76% uważa, że warto kupować oryginalne tusze, głównie ze względu na lepszą jakość wydruku

Drukarka atramentowa, żeby działać potrzebuje tuszu. Na tym podstawowym stwierdzeniu przeważnie kończy się wiedza techniczna większości użytkowników. Mało kto zdaje sobie sprawę, że po wciśnięciu przycisku „drukuj”. atrament z wkładu jest wystrzeliwany na papier 36 000 razy na sekundę z prędkością 50 km/h i to przez dyszę szerokości 1/3 ludzkiego włosa. Nic dziwnego, że przy tak skomplikowanym procesie większość Polaków ufa firmom produkującym oryginalne tusze. To zdanie podziela 65% posiadaczy drukarek w Polsce, którzy uważają, że warto kupować oryginalne tusze i wyeliminować przez to zagrożenia płynące z korzystania z zawodnych zamienników.

Obraz
© (fot. HP)

[

]( http://tanio.pl/Tusz-HP-25--95385-1-2477-12128885.html )

Kto woli oryginały?

Dokonując zakupu drukarki oraz tuszu, użytkownik oczekuje długiego i bezawaryjnego działania. Ponadto 46. osób posiadających drukarki uważa, że warto kupować oryginały, aby chronić urządzenie i by nie spotkała ich przykra niespodzianka, gdy sprzęt odmówi współpracy w najmniej odpowiednim momencie. Najczęściej za tym, że warto kupować oryginalne tusze opowiadali się trzydziestolatkowie (74%), osoby z wyższym wykształceniem (70%), gospodynie domowe (79%) oraz mieszkańcy miast powyżej 500 tys. mieszkańców (81%). Prywatni przedsiębiorcy, którzy aż w 74% popierają zakup oryginalnych tuszy, są zarazem najliczniejszą grupą posiadającą drukarki (76%), na drugim miejscu usytuowali się uczniowie i studenci (75%), a następnie kierownicy i specjaliści (62%). Zazwyczaj typowy posiadacz urządzenia drukującego jest w wieku 15-19 lat (68%) lub 20-29 lat (62%), a także ma wykształcenie wyższe (65%), albo średnie (48%).

  1. posiadaczy drukarek uważa, że warto kupować oryginalne tusze, głównie ze względu na lepszą jakość wydruku oraz jego odporność i trwałość (35%). Najbardziej doceniają jakość czterdziestolatkowie (85%) i prywatni przedsiębiorcy (94%).

Ekologia to obecnie bardzo ważny temat. Nie umknęło to również uczestnikom badania. 11% osób wskazało troskę o środowisko, jako powód zakupu oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. _ "Kupując zamienniki nie wiemy i nie możemy zakładać, że ich producent zachował ekologiczne normy podczas całego procesu produkcji oraz, czy odbierze od nas stary wkład, aby poddać go procesowi recyclingu" _ - zaznacza Katarzyna Mirska.

Wybierając zaś oryginalne produkty, nie tylko tusze, cenimy je także za niezawodność (28%) oraz ponieważ wzbudzają nasze zaufanie (21%). Jest również prawdziwa grupa entuzjastów produktów oryginalnych (3. respondentów), którzy po prostu lubią posiadać wyłącznie takie produkty. Zazwyczaj są to osoby w wieku 20-29 lat, z wyższym wykształceniem, kierownicy, specjaliści oraz prywatni przedsiębiorcy, częściej mężczyźni niż kobiety. Niewielka część uczestników badania również bierze pod uwagę fakt, że oryginalne produkty mogą być bezpieczniejsze dla zdrowia, gdyż są wykonane z lepszej jakości surowców.18% badanych zaznaczyło, że nie ufa nieoryginalnym produktom, wskazując jako powód, że są one nieestetyczne oraz nietrwałe.

Badanie metodą CAPI zrealizowane zostało na reprezentatywnej losowej ogólnopolskiej grupie 1005 mieszkańców Polski w wieku 15 lat i więcej. Badanie odbyło się w dniach 11-14 lutego 2010.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)