Qaqwqwrqw

Organizują rejs, by udowodnić, że Ziemia jest płaska. Wypływają w 2020

Wyjątkowo dziwne wieści płyną ze świata. Zwolennicy hipotezy płaskiej Ziemi zamierzają wybrać się na rejs statkiem wycieczkowym. Cel jest prosty: dopłynąć do krawędzi planety. Nie wiadomo, czy członkowie załogi będą musieli nosić foliowe czapki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
płaska ziemia
płaska ziemia (Stock.Adobe.com)
Qaqwqwrqw

Zaplanowany na 2020 rok rejs organizuje Międzynarodowa Konferencja Płaskiej Ziemi. Wyprawa ma być największa i najodważniejszą dla grupy, która wierzy, że żyjemy na wielkim dysku. Rejs nie będzie pozbawiony luksusów – w trakcie odkrywania końca Ziemi do dyspozycji uczestników ma zostać oddany basen, restauracje, prawdopodobnie będą również mogli bawić się na sztucznej fali. Teorie spiskowe można poznawać w wygodach.

Brzmi to co najmniej interesująco, jednak pojawia się pewien problem: nawigacja, morska czy jakakolwiek, została stworzona z założeniem, że Ziemia jednak nie jest płaska. Tylko okrągła. System GPS bazuje na 24 satelitach, które orbitują wokół Ziemi. Liczba nie jest przypadkowa, bo bazuje na zakrzywieniu naszej planety. Jeden z emerytowanych kapitanów zdradził serwisowi "Guardian", że w czasie dwudziestotrzyletniej kariery nie spotkał się z kapitatem, który również uważałby, że Ziemia jest płaska.

"Ogrom dowodów naukowych na kulistość naszej planety jest tak wielki, że ciężki do wyliczenia. Cała współczesna fizyka, geofizyka i geologia dostarczają tysiące dowodów" – mówił WP Tech dr Wojciech Hellwing. Jak widać, nie każdego satysfakcjonują takie odpowiedzi.

Qaqwqwrqw
Polub WP Tech
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw