Nvidia ION: laptopy z 10-krotnie lepszą grafiką

Nvidia ION: laptopy z 10-krotnie lepszą grafiką

Nvidia ION: laptopy z 10-krotnie lepszą grafiką
Źródło zdjęć: © Nvidia
02.03.2010 12:40, aktualizacja: 03.03.2010 16:27

Firma Nvidia zaprezentowała następną generację procesora graficznego Nvidia ION, który dziesięciokrotnie zwiększy wydajność graficzną netbooków i umożliwi osiągnięcie do 10 godzin czasu pracy na akumulatorach, dzięki zastosowaniu technologii Nvidia Optimus.

Nvidia zaprezentowała następną generację procesora graficznego Nvidia ION, który dziesięciokrotnie zwiększy wydajność graficzną netbooków i umożliwi osiągnięcie do 10 godzin czasu pracy na akumulatorach.

Wydajność nowego procesora graficznego ION jest znacznie wyższa od tej, którą pochwalić się mogą układy graficzne spotykane zwykle w netbookach i umożliwia korzystanie z treści multimedialnych w wysokiej rozdzielczości w grach, filmach i w przeglądarkach internetowych. Netbooki oparte na platformie ION następnej generacji płynnie odtwarzają filmy w wysokiej rozdzielczości w takich witrynach, jak YouTube, a także umożliwiają rozgrywkę w takie popularne gry PC, jak _ World of Warcraft _.

Obraz
© (fot. Asus)

Netbooki te zostały wyposażone w technologię Nvidia Optimus, która umożliwia automatyczne dobranie najlepszego procesora graficznego do danej aplikacji i płynne przenoszenie obciążenia na dedykowany procesor graficzny firmy Nvidia lub zintegrowany procesor graficzny w notebooku.

Tego lata na rynek trafi ponad 30 modeli komputerów wyposażonych w nowy procesor graficzny ION - w tym netbooki, małe desktopy, komputery typu „barebone” oraz karty rozszerzeń. Pierwszymi modelami netbooków będą Acer Aspire One 532G (z 10-calowym ekranem) oraz Asus 1201PN (z 12-calowym ekranem). Wśród pierwszych komputerów typu AIO (wszystko w jednym) znajdą się takie modele, jak Asus EeeTop 2010PNT oraz Lenovo C200.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)