Nvidia ION: laptopy z 10‑krotnie lepszą grafiką

Nvidia ION: laptopy z 10-krotnie lepszą grafiką
Źródło zdjęć: © Nvidia

02.03.2010 12:40, aktual.: 03.03.2010 16:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Nvidia zaprezentowała następną generację procesora graficznego Nvidia ION, który dziesięciokrotnie zwiększy wydajność graficzną netbooków i umożliwi osiągnięcie do 10 godzin czasu pracy na akumulatorach, dzięki zastosowaniu technologii Nvidia Optimus.

Nvidia zaprezentowała następną generację procesora graficznego Nvidia ION, który dziesięciokrotnie zwiększy wydajność graficzną netbooków i umożliwi osiągnięcie do 10 godzin czasu pracy na akumulatorach.

Wydajność nowego procesora graficznego ION jest znacznie wyższa od tej, którą pochwalić się mogą układy graficzne spotykane zwykle w netbookach i umożliwia korzystanie z treści multimedialnych w wysokiej rozdzielczości w grach, filmach i w przeglądarkach internetowych. Netbooki oparte na platformie ION następnej generacji płynnie odtwarzają filmy w wysokiej rozdzielczości w takich witrynach, jak YouTube, a także umożliwiają rozgrywkę w takie popularne gry PC, jak _ World of Warcraft _.

Obraz
© (fot. Asus)

Netbooki te zostały wyposażone w technologię Nvidia Optimus, która umożliwia automatyczne dobranie najlepszego procesora graficznego do danej aplikacji i płynne przenoszenie obciążenia na dedykowany procesor graficzny firmy Nvidia lub zintegrowany procesor graficzny w notebooku.

Tego lata na rynek trafi ponad 30 modeli komputerów wyposażonych w nowy procesor graficzny ION - w tym netbooki, małe desktopy, komputery typu „barebone” oraz karty rozszerzeń. Pierwszymi modelami netbooków będą Acer Aspire One 532G (z 10-calowym ekranem) oraz Asus 1201PN (z 12-calowym ekranem). Wśród pierwszych komputerów typu AIO (wszystko w jednym) znajdą się takie modele, jak Asus EeeTop 2010PNT oraz Lenovo C200.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)