Laptopy, 10 najciekawszych modeli

Laptopy, 10 najciekawszych modeli

Laptopy, 10 najciekawszych modeli
22.07.2008 16:00, aktualizacja: 22.07.2008 16:46

Notebook musi dziś nie tylko sprawnie działać, ale i ładnie
wyglądać. Coraz częściej wątpliwy element wystroju wnętrza, jakim była szara skrzynka komputera stojąca pod lub na biurku zastępowany jest małym, zgrabnym laptopem

Przepraszam, nie zawsze małym. Powoli z masy laptopów zaczyna ewoluować nowa podgrupa. Laptop domowy - duży (co najmniej 17"), ciężki, krótko pracujący na bateriach. Za to ładny. Przynajmniej w ocenie twórców.

Są to w pełni komputery przenośne. Można je przenieść z biurka na kanapę. Bo wyprawa do biura z ważącą 5kg cegłą w torbie nie należy do najprzyjemniejszych. Skrajnym przypadkiem takiej konstrukcji jest 1. calowy "laptop" Samsunga - Sens G10. Czas pracy na baterii - 0 minut. Komputer pozbawiony jest możliwości pracy z zasilania bateryjnego, po prostu nie ma akumulatora.

Obraz
© Sens G10 (fot. Samsung)

Prawdziwy "desktop replacement". Komputer dostępny jest całe szczęście tylko w Korei, bo obudowa jest paskudnie standardowa. Gdyby nie jego unikalna cecha (brak baterii) nie miałby szans znalezienia się w tym zestawieniu.

Tradycyjne laptopy, mające wspomagać pracę w terenie, również zaczynają konkurować o względy klienta nie tylko parametrami, ale i projektem obudowy. Pracują coraz dłużej na zasilaniu bateryjnym, mają procesory dorównujące maszynom biurkowym. Cena powoli także zbliża się do podobnie wyposażonej maszyny stacjonarnej.

Obraz
© Wybraliśmy dla Was kilka ciekawszych, naszym zdaniem, konstrukcj (fot. OQO)

Zobacz zestawienie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)