Nowości w ofercie mobilnej Wirtualnej Polski

Nowości w ofercie mobilnej Wirtualnej Polski11.02.2013 14:33
Nowości w ofercie mobilnej Wirtualnej Polski
Źródło zdjęć: © WP.PL

Wirtualna Polska z nową ofertą dla użytkowników urządzeń mobilnych

Wirtualna Polska z nową ofertą dla użytkowników urządzeń mobilnych. W portfolio portalowego lidera w mobilnym WWW pojawiły się nowe m-serwisy: m.babol.pl, m.nasygnale.pl oraz zupełnie przebudowane witryny: m.kobieta.wp.pl, m.muzyka.wp.pl, m.wiadomosci.wp.pl, m.horoskop.wp.pl oraz m.pogoda.wp.pl. Mobilne serwisy WP.PL są w pełni dostosowane do możliwości urządzeń przenośnych - smartfonów, tabletów.

_ Szacuje się, że w tym roku sprzedanych zostanie na całym świecie miliard smartfonów, co będzie oznaczać aż dwa miliardy użytkowników dotykowych telefonów na koniec 2013 roku. Tak znaczący wzrost z pewnością będzie też zauważalny na polskim rynku. Zarówno dla potencjalnych, jak i obecnych posiadaczy urządzeń przenośnych z dostępem do internetu Wirtualna Polska konsekwentnie rozwija swoją ofertę mobilną, tworząc nowe produkty, m.in. serwisy wykorzystujące technologie HTML5 i CSS3 _ - mówi Paweł Janecki, Kierownik Zespołu Portal dla Komórek Wirtualnej Polski.

Dzięki wykorzystaniu wspomnianych technologii, serwisy WP.PL wyświetlane na urządzeniach przenośnych prezentowane są w wygodny, przejrzysty sposób, dostosowując się do rozmiarów wyświetlacza/ ekranu narzędzia. Co istotne, w zależności od typu urządzenia, treści prezentowane są albo w wi1doku jednokolumnowym (w przypadku smartfonów), albo w widoku dwukolumnowym (tablety od 7 cali wzwyż). Są one dostosowane także do telefonów starszej generacji, bez systemu operacyjnego - tutaj witryny prezentują się adekwatnie do możliwości, jakie oferują feature phone’y.

Nowości sportowo-kryminalne
Zupełną nowością w mobilnym portfolio WP.PL są m-serwisy m.babol.pl oraz m.nasygnale.pl, prezentujące kontent serwisów źródłowych. Ten pierwszy m-serwis zajmuje się więc tematyką sportową, traktowaną z przymrużeniem oka, ten drugi - wydarzeniami kryminalnymi, wypadkami, sensacjami itd. Użytkownik smartfona czy tabletu ma dostęp do najświeższych informacji, ciekawostek, felietonów oraz galerii zdjęć.

M-serwisy na nowo
Wirtualna Polska uruchomiła także nowe wersje popularnych m-serwisów, dostosowując je do najnowszych standardów. M.wiadomosci.wp.pl, m.pogoda.wp.pl, m.kobieta.wp.pl, m.muzyka.wp.pl oraz m.horoskop.wp.pl są, zaadaptowanymi do urządzeń przenośnych, odpowiednikami swoich źródłowych witryn. Prezentują one newsy, felietony, ciekawostki, porady, galerie zdjęć, tabele, zestawienia, a w przypadku serwisu pogodowego - dodatkowe funkcjonalności użytkowe, jak prognoza pogody na podstawie geolokalizacji czy pogoda dla narciarzy i dla kierowców (warunki atmosferyczne na trasie dojazdu z punktu A do punktu B).

288768843852560531
Źródło zdjęć: © (fot. WP.PL)

Więcej informacji:
http://mobilna.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)