Nowe wyniki Facebooka - te cyfry mówią same za siebie. Społecznościowa potęga Zuckerberga rośnie w siłę

Strona głównaNowe wyniki Facebooka - te cyfry mówią same za siebie. Społecznościowa potęga Zuckerberga rośnie w siłę
29.07.2016 11:39
Nowe wyniki Facebooka - te cyfry mówią same za siebie. Społecznościowa potęga Zuckerberga rośnie w siłę
Źródło zdjęć: © Johannes Fuchs / CC

Facebook przedstawił wyniki finansowe za drugi kwartał 2016 roku i najnowsze dane dotyczące społeczności. A z tych można wyciągnąć kilka ciekawostek i bardzo, bardzo imponujących liczb. Zobaczcie sami.

Liczbę ludności świata szacuje się na nieco ponad 7 miliardów. Chiny, najludniejszy kraj na Ziemi, są zamieszkiwane przez 1,3 miliarda obywateli. Stanowią oni zatem więcej niż 1/7 wszystkich ludzi na naszej planecie. Imponujące, prawda? Teraz wyobraźcie sobie, że to tyle samo, ile wynosi liczba użytkowników codziennie logujących się do serwisu Facebook.

W rok średnia liczba osób aktywnie korzystających z Facebooka w miesiącu wzrosła o ponad 200 milionów. To tyle, ile wynosi liczba ludności Brazylii - południowoamerykańskiego kraju, który zajmuje piąte miejsce na liście najludniejszych państw.

Idąc dalej, spójrzmy na liczbę stron prowadzonych przez przedsiębiorstwa. Na Facebooku znajduje się już 60 milionów aktywnych stron prowadzonych przez firmy. To także naprawdę imponująca liczba - wynosi dokładnie tyle, ile liczy sobie znajdująca się na 22. miejscu na liście najludniejszych krajów Wielka Brytania.

288757591390435475
Źródło zdjęć: © (fot. Wirtualna Polska)

O tym, że z komputerów stacjonarnych i laptopów coraz chętniej przesiadamy się na urządzenia mobilne, świadczą kolejne dane Facebooka - w czerwcu każdego dnia średnio ponad miliard ludzi wchodziło na Facebooka za pomocą urządzeń mobilnych. Jest to aż o 2. proc więcej niż przed rokiem.

Podsumowanie kwartału to oczywiście nie tylko dane dotyczące użytkowników, ale także sprawozdania finansowe. I tutaj mamy wzrosty. Całkowity przychód firmy zwiększył się w ujęciu rocznym o 5. proc. i wyniósł 6,4 miliarda dolarów.

Serwis Zuckerberga informuje, że _ w ciągu następnych trzech lat będzie nadal rozwijał społeczność i pomagał ludziom w dzieleniu się tym, co dla nich istotne _. Facebook poprawiał swoje aplikacje, by działały bez względu na urządzenie, na którym są zainstalowane czy na szybkość połączenia z internetem. W tym celu powstał Facebook Lite, czyli lekka wersja aplikacji na system Android, używana przez ponad 10. milionów ludzi.

Jakie ciekawostki wyciągniemy ze statystyk dotyczących coraz bardziej popularnych wideo na żywo? Otóż film z Candace Payne noszącą maskę Chewbaki został obejrzany niemal 160 milionów razy, republikanie oraz demokraci nadawali relacje na żywo ze swoich konwencji wyborczych.

Z facebookowych nowości trzeba pamiętać o tym, że w serwisie pojawiły się zdjęcia 360 stopni. Do tej pory ludzie przesłali na Facebook ponad 4 miliony zdjęć 360. To tak, jakby za każdym zdjęciem stał jeden mieszkaniec Nowej Zelandii. Natomiast każdego tygodnia przybywa milion nowych fotek 360.

Warto też wspomnieć o tym, że każdego dnia ludzie korzystają z wyszukiwarki na Facebooku ponad 2 miliardy razy, szukając interesującego ich tematu wśród 2,5 biliona postów.

Do Facebooka należy Instagram, więc i jego nie możemy pominąć w naszym przeglądzie. Z Instagrama korzysta ponad 500 milionów osób miesięcznie i ponad 300 milionów osób dziennie. Proszę sobie wyobrazić - pięćset milionów to dokładnie tyle, ile obywateli zamieszkuje teren całej Unii Europejskiej! Po wprowadzeniu algorytmu dobierającego wyświetlane treści zwiększył się średni czas spędzany z aplikacją oraz liczba treści, jakimi dzielą się ludzie.

Do ekosystemu Facebooka należy też Messenger oraz WhatsApp. Komunikatory te przekroczyły próg miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie. W tym kwartale Facebook udostępnił nowe aplikacje na komputery, a miliony użytkowników skorzystały z połączeń głosowych w WhatsApp.

A to nie wszystko, bo - jak twierdzą przedstawiciele Facebooka - cel na następne 10 lat to praca nad technologiami, które umożliwią komunikację na zupełnie nowe sposoby:

- Odbył się pierwszy lot testowy _ Aquili _, zasilanego energią słoneczną samolotu, który dostarczy internet na terenach, gdzie dostęp do tradycyjnej infrastruktury teleinformatycznej jest niemożliwy lub utrudniony. Pisaliśmy o tym całkiem niedawno: Bezzałogowy samolot Facebooka zasilany energią słoneczną będzie dostarczać internet. Właśnie ukończył pomyślnie pierwszy test.
- Facebook poinformował o projekcie _ DeepText _, narzędziu opartym o uczenie maszynowe, które jest w stanie rozpoznać kontekst kilkunastu tysięcy postów na sekundę w 20 językach.
- Ponad milion ludzi miesięcznie korzysta z technologii _ Oculus _ na smartfonach dzięki _ Gear VR _ i współpracy z Samsungiem. W sklepie Oculus jest już ponad 30. aplikacji dla Gear VR.

Ktoś jeszcze ma wątpliwości co do potęgi Facebooka?
Pozostaje tylko pytanie - co dalej?

słk

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)