Nie bądź jak PolskieRadio24. Zobacz, co zrobić, żeby przelogować się na Twitterze

Nie bądź jak PolskieRadio24. Zobacz, co zrobić, żeby przelogować się na Twitterze

Nie bądź jak PolskieRadio24. Zobacz, co zrobić, żeby przelogować się na Twitterze
Źródło zdjęć: © Twitter
Adam Bednarek
24.04.2019 09:08, aktualizacja: 24.04.2019 09:20

Bierzesz udział w politycznej dyskusji, atakujesz przeciwnika ostrym tekstem i już czekasz na polubienia. Jest za to skandal, bo obelgi wysłałeś z konta firmy, a nie swojego. Podpowiadamy, co należy zrobić, by nie popełnić błędu jak PolskieRadio24.

"Dziady kalwaryjskie", "pluskwy" - takie określenia padły w komentarzu pod zdjęciami posłów Platformy Obywatelskiej i Koalicji Europejskiej. Niestety w Polsce tak wyglądają polityczne dyskusje w mediach społecznościowych. Tutaj sprawa jest poważna nie tylko z powodu obelg - autorem wpisu był profil PolskieRadio24.pl, czyli twitterowe konto portalu informacyjnego Polskiego Radia.

Takie przypadki się zdarzają. A to polityk pozdrowi sam siebie, a to ministerstwo opublikuje wulgarny wpis. Dlaczego tak się dzieje? Do twitterowej wpadki doprowadzają nieuwaga i wygoda.

Mobilna aplikacja Twittera pozwala zarządzać kilkoma profilami. Wystarczy kliknąć w strzałkę obok naszego awataru, by znaleźć opcję "Utwórz nowe konto" lub "Dodaj instniejące konto". Po dopisaniu kolejnego profilu możemy łatwo pomiędzy nimi przeskakiwiać - bez konieczności wylogowywania i wpisywania haseł. Wystarczy tylko kilknąć w profilowe zdjęcie.

Obraz
© WP.PL

Najwyraźniej mylące może być ustawienie awatarów. Te są obok siebie - po lewej stronie pojawia się "aktywne" konto, po prawej te, którym zarządzamy, ale obecnie nie jesteśmy na nim zalogowani:

Obraz
© WP.PL

Na dodatek konto, na którym obecnie się znajdujemy, jest podpisane nazwą użytkownika. Jednak bardzo prawdopodobne, że niektórzy użytkownicy o tym zapominają i gdy tylko widzą swój awatar, myślą, że są na koncie prywatnym. I wpadka gotowa. Takie przypadki jak ten z PolskieRadio24.pl są oczywiście skrajne. Ale podobny błąd może przytrafić się każdemu. Łatwo sobie wyobrazić, że z profilu firmowego wrzucimy nasze zdjęcie z wakacji lub żartobliwy wpis skierowany do znajomych.

Na komputerze sprawa wygląda nieco inaczej, bo trzeba korzystać z dodatkowych rozszerzeń, by w szybki i łatwy sposób przełączać się między kontami w przeglądarkowej wersji Twittera.

Jeżeli nie chcecie zaliczyć podobnej wpadki do twitterowego profilu PolskieRadio24.pl, dokładnie sprawdzajcie, na jakim koncie jesteście zalogowani. A najlepiej będzie, gdy po prostu wstrzymacie się od obrażania innych i tym podobnych kontrowersyjnych treści.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)