WP

Neutralizacja min w Morzu Bałtyckim. Przez trzy dni plaże będą zamknięte

W tym tygodniu, a konkretnie w czwartek, piątek oraz sobotę plaże od Rewy do Sopotu będą zamknięte. To z powodu neutralizacji trzech min z okresu II wojny światowej, które mogą stanowić zagrożenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Neutralizacją min zajmą się nurkowie
Neutralizacją min zajmą się nurkowie (PAP, Fot: Adam Warżawa)
WP

Już w czwartek 11 października rozpocznie się neutralizacja niebezpiecznych trzech min nad polskim morzem. Do uniesprawnienia min dojdzie w Zatoce Gdańskiej, na wysokości Kępy Redłowskiej w Gdyni. Akcję 11-ego, 12-ego i 13-tego października będzie całkowicie prowadzić Marynarka Wojenna.

Prawdopodobnie neutralizacja min morskich z okresu II wojny światowej zostanie przeprowadzona przy użyciu niszczycieli min. Proces będzie polegać na uczynieniu ładunków wybuchowych niezdolnych do eksplozji. Celem neutralizacji jest zniszczenie mechanizmów zapalnika miny, albo oddzielenia przyrządu zapalającego od głównego ładunku materiału wybuchowego.

Neutralizacja może być prowadzona przez płetwonurków-minerów albo przez specjalne roboty podwodne. Wykorzystuje się do tego niewielkie ładunki wybuchowe, które skutecznie niszczą mechanizmy zapalnika.

WP

Mimo, że obędzie się bez eksplozji, ze względów bezpieczeństwa plaże zostaną zamknięte. Na całym odcinku plaży będzie obowiązywał całkowity zakaz kąpieli, wstępnie do godziny 15:00.

Źródło: Gdynia.pl / AMW Gdynia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Jakim typem gracza jesteś? Preferujesz klasyczne produkcje dla jednego gracza czy uważnie śledzisz e-sport? [ Wypełnij nasz quiz! ](https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdXgl9G1HjoyMW3gnnBq8E5s-hdevQbQj3bjzyQeHnIaRpRYA/viewform){:external}

WP

Zobacz też: Cybersejf. Policja zabiera komputer ofierze cyberataku

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP