Navibot S - nowy robot sprzątający Samsung

Navibot S - nowy robot sprzątający Samsung
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

19.10.2012 15:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Odkurzacz dla tych, którzy nie lubią sprzątać, ale chcą by ich dom był czysty. Navibot S sam odkurza, sam się czyści i sam się ładuje.

Najnowszy robot firmy Samsung ma stację dokującą z funkcją opróżniania pojemnika na brud. Gdy dostanie sygnał o zapełnieniu, wraca najkrótszą drogą do stacji. Zawartość pojemnika trafia do zbiornika w stacji dokującej, a w tym samym czasie czyszczone są szczotki Navibota.

Urządzenie tak samo zachowuje się, gdy wyczerpuje się akumulator –. samodzielnie wraca do stacji dokującej, gdzie jest ładowane, a potem wraca do miejsca, w którym przerwał odkurzanie i sprząta dalej.

Najnowszy Navibot S ma zaledwie 8 centymetrów wysokości, przez co wjeżdża pod większość mebli. Koła robota pokonują listwy podłogowe o wysokości do półtora centymetra. Gdy wjedzie na nowy rodzaj podłoża, automatycznie dostosowuje do niego sposób czyszczenia, a dzięki czujnikowi wykrywania kurzu Navibot mocniej zabrudzone powierzchnie odkurza bardziej starannie.Urządzenie jest ciche, poziom głośności podczas pracy wynosi 6. dB.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Urządzenie korzysta z technologii Visionary Mapping Plus - dzięki wbudowanej kamerze rejestruje powierzchnię i tworzy wirtualną mapę domu. Dwa procesory przetwarzające dane obliczają położenie odkurzacza względem przedmiotów czy mebli. Dodatkowe czujniki zapobiegają kolizjom, pozwalają omijać przeszkody i kable oraz zabezpieczają przed upadkiem ze schodów. Dzięki nim urządzenie ustala też trasę powrotu do stacji dokującej.

Jeden z trybów sprzątania polega na ustawieniu harmonogramu pracy. Określonego dnia o wyznaczonej godzinie, Navibot sprząta bez naszego udziału.

Specyfikacja:
- stacja dokująca z pojemnikiem samooczyszczającym (2 l)
- czas odkurzania 90 min (4 pokoje)
- czas ładowania akumulatora 2 h
- 45 czujników ułatwiających skuteczne odkurzanie
- 8 trybów czyszczenia
- szczotki przystosowane do zbierania kłaczków i sierści
- automatyczne dostosowanie sposobu czyszczenia do rodzaju podłoża (podłoga/dywan)
- filtr HEPA H11
- czujnik wykrywania kurzu
- wyświetlacz LED z dotykowym panelem sterowania
- wymiary: 350x 80x 350mm
- waga: 4 kg netto

Sugerowana cena detaliczna: 2999 PLN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)