Navibot S - nowy robot sprzątający Samsung

Navibot S - nowy robot sprzątający Samsung19.10.2012 15:17
Navibot S - nowy robot sprzątający Samsung
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Odkurzacz dla tych, którzy nie lubią sprzątać, ale chcą by ich dom był czysty. Navibot S sam odkurza, sam się czyści i sam się ładuje.

Najnowszy robot firmy Samsung ma stację dokującą z funkcją opróżniania pojemnika na brud. Gdy dostanie sygnał o zapełnieniu, wraca najkrótszą drogą do stacji. Zawartość pojemnika trafia do zbiornika w stacji dokującej, a w tym samym czasie czyszczone są szczotki Navibota.

Urządzenie tak samo zachowuje się, gdy wyczerpuje się akumulator –. samodzielnie wraca do stacji dokującej, gdzie jest ładowane, a potem wraca do miejsca, w którym przerwał odkurzanie i sprząta dalej.

Najnowszy Navibot S ma zaledwie 8 centymetrów wysokości, przez co wjeżdża pod większość mebli. Koła robota pokonują listwy podłogowe o wysokości do półtora centymetra. Gdy wjedzie na nowy rodzaj podłoża, automatycznie dostosowuje do niego sposób czyszczenia, a dzięki czujnikowi wykrywania kurzu Navibot mocniej zabrudzone powierzchnie odkurza bardziej starannie.Urządzenie jest ciche, poziom głośności podczas pracy wynosi 6. dB.

288768482135652499
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Urządzenie korzysta z technologii Visionary Mapping Plus - dzięki wbudowanej kamerze rejestruje powierzchnię i tworzy wirtualną mapę domu. Dwa procesory przetwarzające dane obliczają położenie odkurzacza względem przedmiotów czy mebli. Dodatkowe czujniki zapobiegają kolizjom, pozwalają omijać przeszkody i kable oraz zabezpieczają przed upadkiem ze schodów. Dzięki nim urządzenie ustala też trasę powrotu do stacji dokującej.

Jeden z trybów sprzątania polega na ustawieniu harmonogramu pracy. Określonego dnia o wyznaczonej godzinie, Navibot sprząta bez naszego udziału.

Specyfikacja:
- stacja dokująca z pojemnikiem samooczyszczającym (2 l)
- czas odkurzania 90 min (4 pokoje)
- czas ładowania akumulatora 2 h
- 45 czujników ułatwiających skuteczne odkurzanie
- 8 trybów czyszczenia
- szczotki przystosowane do zbierania kłaczków i sierści
- automatyczne dostosowanie sposobu czyszczenia do rodzaju podłoża (podłoga/dywan)
- filtr HEPA H11
- czujnik wykrywania kurzu
- wyświetlacz LED z dotykowym panelem sterowania
- wymiary: 350x 80x 350mm
- waga: 4 kg netto

Sugerowana cena detaliczna: 2999 PLN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)