Trwa ładowanie...
d3ffz9w

Milionerzy: Pytanie o bisior warte pół miliona złotych. Zobaczcie, jak poradziła sobie uczestniczka

We wczorajszym odcinku "Milionerów" uczestniczka programu szła jak burza, walcząc o milion złotych. Pytanie o bisior okazało się jednak nie lada wyzwaniem. Sprawdźcie, czy znalibyście odpowiedź.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Teleturniej "Milionerzy" po raz kolejny dostarczył sporo emocji
Teleturniej "Milionerzy" po raz kolejny dostarczył sporo emocji (Materiały prasowe)
d3ffz9w

500 tys. złotych było warte pytanie o bisior czyli rodzaj materiału, z którego wykonany jest Całun z Manopello. Mimo skorzystania z koła ratunkowego, uczestniczka nie podjęła ryzyka, a pytanie brzmiało:
Całun z Manopello wykonany jest z bisioru, czyli z czego?

  • A. z przędzy jedwabników
  • B. ze złota
  • C. z końskiego włosia
  • D. z wydzieliny małży

Uczestniczka programu skorzystała z pomocy publiczności, ale głosy rozłożyły się bardzo równomiernie. Zdecydowała się nie podejmować ryzyka i zakończyła grę wygrywając 250 tys. złotych.

d3ffz9w

Co to jest bisior?

Bisior to materiał wykonywany z włókien z wydzieliny małży. Wydzielina służy mięczakom do przyczepienia się do stałej powierzchni. Znany również pod nazw "jedwab morski", bisior jest niezwykle rzadką tkaniną, która w starożytności i średniowieczu osiągała wyjątkowo wysokie ceny. Obecnie bisior wytwarzany jest jedynie na włoskiej wyspie Sant'Antioco koło Sardynii, którą wytwarza Chiara Vigo.

Prawidłową odpowiedziną na pytanie z "Milionerów" była więc odpowiedź D. Wy również możecie spróbować swoich sił w mobilnej grze "Milionerzy" - do pobrania tutaj

Zobacz też: Zadaliśmy Polakom pytanie za milion. Zobaczcie, co odpowiedzieli

d3ffz9w

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d3ffz9w

d3ffz9w