Trwa ładowanie...
d1h4156

Królowa Jadwiga, Sukiennice i husaria. W tej grze pokierujemy Polską!

Gra “Civilization VI” doczekała się polskiego dodatku. W nim pojawia się grywalna Polska, rządzona przez królową Jadwigę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Civilization VI
Civilization VI (YouTube)
d1h4156

“Civilization VI” to gra strategiczna, w której prowadzimy i rozwijamy państwo na przestrzeni dziejów. W podstawowej wersji polskiej frakcji zabrakło, jednak twórcy to nadrobili i teraz pozwalają pokierować losami Polski. Wystarczy zapłacić 5 euro za dodatek o nazwie “Poland Civilization & Scenario Pack”. Jeśli kupiliście “szóstkę” w edycji Deluxe, rozszerzenie jest dla was darmowe.

"Jadwiga włada Polską w Sid Meier's Civilization VI! Religijna i nastawiona na ekspansję Polska zyskuje kontrolę nad polami innych cywilizacji, fortyfikując swoje granice, a dzięki Jadwidze relikwie stają się jeszcze cenniejsze, dzielnice świątynne zaś skuteczniejsze. Pakiet zawiera również nowy scenariusz, w którym staniesz na rozdrożach Europy, chroniąc żyzne ziemie Polski przed sąsiadami pragnącymi zagarnąć je dla siebie. Czy będziesz tarczą, która ochroni Polskę przed zagrożeniem?" - czytamy w opisie dodatku na Steam.

Husaria w Civilization VI

Materiały prasowe

Oprócz królowej Jadwigii i jej specjalnych umiejętności (“umożliwia rozprzestrzenienie Twojej religii na pobliskie miasta, gdy zyskasz terytorium innej cywilizacji”) dodatek wprowadza również husarię (jeśli husaria zada więcej obrażeń niż otrzyma, wówczas wrogie jednostki zmuszone są do odwrotu) i wirtualne sukiennice. Te “zapewniają premię do produkcji związaną z zagranicznymi szlakami handlowymi oraz złoto za wewnętrzne szlaki handlowe”. W grze wyglądają tak:

Materiały prasowe

Prawda, że znajomo i uroczo?

d1h4156

Dodatek ucieszy na pewno polskich graczy. Warto jednak zauważyć, że to również świetna nauka historii Polski dla zagranicznych fanów “Cywilizacji”. O królowej Jadwidze, husarii i sukiennicach opowiada zwiastun dodatku, opublikowany na głównym kanale twórców w serwisie YouTube:

Rozszerzenie do “Civilization VI” nie jest jedyną okazją, by wcielić się w historycznych polskich bohaterów i pokierować losami naszego kraju. Wcześniej mogliśmy robić to między innymi w strategiach i wojennych strzelaninach.

d1h4156

Podziel się opinią

Share

d1h4156

d1h4156
Więcej tematów