WP

Koniec awarii systemów informatycznych. Sztab kryzysowy został już rozwiązany

Od rana najważniejsze systemy informatycznie nie działały. Dostęp do systemów CEPiK, ePUAP, System Rejestrów Państwowych czy Profil Zaufany był niemożliwy. Po południu udało się odzyskać dostęp, czytamy w oficjalnym komunikacie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Serwis EPUAP już działa.
Serwis EPUAP już działa. (Epuap)
WP

Od godziny 13:01 przywrócono działanie systemów ePUAP, CEPiK i Systemu Rejestrów Państwowych. Natomiast o godzinie 14:00 przywrócono działanie serwisów obywatel.gov.pl oraz e-usług, a szstab kryzysowy zakończył działalność .

- Sztab kryzysowy cały czas pracuje, jeżeli uda mu się uruchomić systemy, na pewno będziemy o tym informować na stronie internetowej – powiedział serwisowi Money rzecznik prasowy Ministerstwa Cyfryzacji Karol Manys o godzinie 12:30. Nie uściślił jednak, co była przyczyną awarii.

- Awaria została usunięta, wszystkie systemy już działają. Przyczyny awarii zostaną dokładanie przeanalizowane - taką informację otrzymał WP Tech od Wydziału Komunikacji Ministerstwa Cyfryzacji.

WP

11 czerwca w godzinach od 19:00 do 24:00 zostały przeprowadzone prace serwisowe systemów, jednak rzecznik instytucji podkreślił, że nie miały one nic wspólnego z poranną awarią. Kolejne prace techniczne mają odbyć się 15 oraz 16 czerwca.

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP