To już koniec Rapidshare

To już koniec Rapidshare

12.02.2015 08:01, aktualizacja: 12.02.2015 11:02

Założony w 2002 roku serwis wymiany plików Rapidshare, który niegdyś cieszył się ogromną popularnością wśród internautów kończy działalność.

Co się stało, że do tego doszło? Do upadku Rapidshare przyczyniły się dwa czynniki: konkurencja i piractwo internetowe. Jeśli chodzi o konkurencję, to sprawa jest prosta: usługi takie jak Google Drive, Dropbox, czy OneDrive okazały się po prostu wygodniejsze w użyciu, jeśli chodzi o wymianę pojedynczych plików między znajomymi.

_ Czy ściąganie plików w serwisów takich jak Rapidshare jest legalne? W jakich wypadkach pozwala na to polskie prawo? [wideo] _

Oprócz tego, Rapidshare musiał mieć dość spore problemy z piratami, którzy upodobali sobie ten serwis do udostępniania nielegalnych materiałów. Aby zapobiec temu procederowi, Rapidshare musiał wprowadzić ograniczenia, jeśli chodzi o rozmiar udostępnianych plików. Serwis musiał również zobowiązać się do sprawdzania udostępnianych przez użytkowników plików, co dodatkowo podwyższyło koszty. Na skutki nie trzeba było długo czekać. W 2013 roku, Rapidshare musiał zredukować liczbę zatrudnionych pracowników o 75 proc.

W oficjalnym oświadczeniu Rapidshare ogłosił, że serwis przestanie działać w dniu 31 marca 2015. Jeśli trzymacie tam jeszcze jakieś pliki i nie chcielibyście ich stracić, pamiętajcie o tym, żeby pobrać je na swój dysk. I wrzucić na kolejną chmurę.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Porno.com sprzedane za zawrotną sumę

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)