Komisja Europejska szuka ekspertów od chmury

Komisja Europejska szuka ekspertów od chmury
Źródło zdjęć: © theaucitron / flickr.com / CC

24.06.2013 13:30, aktual.: 24.06.2013 13:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Komisja szuka ekspertów, którzy określą bezpieczne i uczciwe warunki umów w celu upowszechnienia chmury obliczeniowej.

Komisja Europejska opublikowała zaproszenie do zgłaszania kandydatur ekspertów, którym powierzone zostanie zadanie określenia bezpiecznych i uczciwych warunków umów dotyczących usług w chmurze obliczeniowej. Eksperci pomogą zidentyfikować możliwości rozwiania obaw konsumentów i przedsiębiorstw, którzy często niechętnie korzystają z tego typu usług, ponieważ umowy są niejasne lub sprzyjają usługodawcom. Inicjatywa ta wpisuje się w działania Komisji na rzecz zwiększania zaufania do usług w chmurze obliczeniowej i uwolnienia ich potencjału do zwiększenia wydajności gospodarczej w Europie i jest jednym z kluczowych działań przewidzianych w przyjętym w ubiegłym roku komunikacie Komisji dotyczącym chmury obliczeniowej.

- _ Prawo umów to ważny element naszej strategii w zakresie chmury obliczeniowej. Pełne wykorzystanie chmury mogłoby pomóc stworzyć dodatkowe 2,5 mln miejsc pracy w Europie i powodować wzrost unijnego PKB o ok. 1 proc. rocznie do 2020 r. _ - powiedziała wiceprzewodnicząca Viviane Reding, komisarz UE ds. sprawiedliwości. - _ Niepewność otaczająca umowy dotyczące usług w chmurze może utrudniać handel transgraniczny. Jest to bardzo złożona dziedzina. Dlatego też, zanim zdecydujemy o następnych krokach, chcemy zasięgnąć zdania ekspertów. _

Opublikowane dziś zaproszenie do zgłaszania kandydatur pozwoli Komisji wskazać najlepsze praktyki i warunki w dziedzinie umów dotyczących usług w chmurze. Mająca powstać grupa ekspertów może również zostać wezwana do zbadania aspektów ochrony danych osobowych w kontekście umów dotyczących usług w chmurze.

Eksperci będą reprezentować dostawców usług w chmurze obliczeniowej, konsumentów i małe przedsiębiorstwa oraz środowiska akademickie i prawnicze. Ich prace przyczynią się do rozwoju strategii Komisji w zakresie chmury obliczeniowej, której celem jest ułatwienie wdrażania i rozwijania usług w chmurze obliczeniowej w UE —. sektorze, który ma znaczny potencjał gospodarczy.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Android 4.2.2 dla Samsunga Galaxy S III"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)