Kierowca Ubera, który zamordował 6 osób domaga się odszkodowania

45-letni Jason Dalton nigdy nie przejawiał agresywnych zachowań. Żona przyznała, że nie borykali się z żadnymi problemami finansowymi, a sąsiedzi nie raz widzieli jak bawił się na dworze z własnymi dziećmi. Czy miesiąc pracy w Uberze mógł zmienić normalnego mężczyznę w psychopatę?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kierowca Ubera, który zamordował 6 osób domaga się odszkodowania
(chip)

Przed przyjęciem kierowcy do pracy, Uber dokładnie weryfikuje potencjalnych pracowników. Jason Dalton nie miał nigdy konfliktów z prawem. Przez miesiąc pacy jego pasażerowie wystawiali mu wysokie oceny i nikt nie skarżył się na jakiekolwiek nienormalne zachowanie mężczyzny.

20 lutego br. w Kalamazoo, w stanie Michigan, Dalton z nieznanych powodów zaczął strzelać do przypadkowych osób. Najpierw kilkukrotnie postrzelił kobietę na parkingu (udało się jej jednak przeżyć). Kilka godzin później zastrzelił mężczyznę i jego 17-letniego syna, którzy oglądali samochody w komisie. 20 minut później zaczął strzelać do grupy 5 osób na parkingu, gdzie zabił czworo z nich. 14-letniej dziewczynce udało się przeżyć. Policja zatrzymała Daltona w ciągu kilku godzin po masakrze. Między strzelaninami mężczyzna w dalszym ciągu woził klientów Ubera.

Dalton oczekuje w areszcie na proces. Grozi mu dożywocie. Mężczyzna obwinia Ubera o zrujnowanie mu życia. Złożył już pozew,w którym skarży się na "słabe" warunki pracy w firmie - brak premii świątecznych, brak płatnych ekstra nadgodzin czy brak zaproszeń na firmowe imprezy.

- Uber kazał mi pracować kiedy byłem chory i nie pozwolił mi spędzać czasu z moimi dziećmi. Musiałem kupować własną benzynę, a firma nawet nie chciała słyszeć o naprawie mojego samochodu - wylicza Dalton.

- To wrogie środowisko pracy. Jestem zmęczony byciem pracownikiem drugiej kategorii - dodaje. W dalszej części obwinia Ubera o straty moralne i psychiczne, a także o rozwód z żoną i fakt, że znalazł się w więzieniu. Dalton domaga się od firmy 10 milionów dolarów odszkodowania.

- Ciężko znaleźć komentarz na słowa osoby, która nie chce odpowiedzieć za własne czyny - skomentował sprawę przedstawiciel Ubera i podkreślił, że Dalton pracował dla nich zaledwie miesiąc.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: **Kierowca Ubera, który zamordował 6 osób domaga się odszkodowania**

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.