Trwa ładowanie...
d42jiga

Już o dziś NASA ogłosi swoje najnowsze osiągnięcie. Oglądaj z nami na żywo

O godzinie 19 polskiego czasu NASA przeprowadzi telekonferencję, na której poinformuje o najnowszym odkryciu. Wiadomo, że ma dotyczyć wykorzystania algorytmów sztucznej inteligencji (dostarczonych przez Google) do badania kosmosu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Teleskop Keplera poszukuje planet, na których może istnieć życie
Teleskop Keplera poszukuje planet, na których może istnieć życie (NASA)
d42jiga

Na razie Agencja nie zdradziła więcej szczegółów. Wiadomo jednak, że badania były prowadzone przy wykorzystaniu zdjęć z teleskopu Keplera, a jego zadaniem jest poszukiwanie ziemiopodobnych planet pozasłonecznych.

Na podobnej konferencji w lutym NASA poinformowała o odkryciu 7 planet podobnych do Ziemi

Czy możemy spodziewać się odnalezienia nowych planet dzięki Google? Jeśli któraś firma miałaby je odnaleźć w morzu kosmicznych informacji, to Google wydaje się idealna do tego zadania. Może niedługo kosmiczne poszukiwania będą polegały na wpisaniu do wyszukiwarki "skalista planeta, 60 proc. wody, średnia temperatura 25 stopni Celsjusza".

d42jiga

- Myślę, że może to być w końcu odkrycie planety podobnej do Ziemi – mówi Wirtualnej Polsce dr Weronika Śliwa, szefowa planetarium w Centrum Nauki Kopernik. – NASA już wielokrotnie ogłaszała "odkrycie" planety, która miała być podobna do naszej, ale zawsze było coś nie tak. Albo orbita była zła, albo skład czy atmosfera. Może teraz udało się trafić we wszystkie te parametry – dodaje.

Szczegóły odkrycia poznamy dziś o 19 polskiego czasu. Konferencję NASA będziemy komentować na żywo tutaj.

d42jiga

Podziel się opinią

Share

d42jiga

d42jiga
Więcej tematów