Trwa ładowanie...
d2i1hin

Jedna z porażek NASA. Teraz agencja publikuje zdjęcie

Finał misji Genesis był katastrofą. Zamiast powrócić bezpiecznie na Ziemię, bardzo drogi satelita roztrzaskał się na pustyni. Teraz NASA publikuje zdjęcie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
NASA publikuje zdjęcia z katastrofy
NASA publikuje zdjęcia z katastrofy (NASA)
d2i1hin

To jedna z technologicznych porażek NASA. Bardzo, bardzo drogi satelita, który dźwigał na sobie specjalną konstrukcję ze złota, diamentów i szafirów, by złapać wiatr słoneczny. I to mu się udało. Gorzej było z powrotem Genesis na Ziemię.

Genesis został wystrzelony w 2001 roku. Miał wrócić trzy lata później. Specjaliści z NASA doskonale wiedzieli, że konstrukcja jest zbyt delikatna, by mogła sama wylądować. Satelita miał zostać przechwycony przez helikoptery. Ale żeby do tego doszło, musiał zwolnić, dzięki spadochronom. Teoria swoje, praktyka swoje.

NASA

Czytaj też: Superkomputer trafił na orbitę. Działa tam sto razy szybciej, niż zwykłe urządzenie

d2i1hin

Lądowanie zaplanowano na 8 września 2004 roku. Spadochrony się nie otworzyły i cała konstrukcja roztrzaskała się na pustyni w stanie Utah. Sunąca 300 km/h kapsuła, która rozbiła się o ziemię, mogła przypominać statek kosmiczny.

Chociaż finał misji nie poszedł po myśli NASA, to i tak udało się Genesis dostarczyć na Ziemię cenne próbki, które zostały poddane analizie.

Zobacz też: Cybersejf – uwaga na fałszywe aplikacje

d2i1hin

Podziel się opinią

Share

d2i1hin

d2i1hin
Więcej tematów