Internet Explorer 10 - druga wersja rozwojowa już do pobrania

Internet Explorer 10 - druga wersja rozwojowa już do pobrania
Źródło zdjęć: © CHIP

30.06.2011 14:28, aktual.: 30.06.2011 14:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft właśnie udostępnił Internet Explorera 10 we wczesnej wersji rozwojowej Platform Preview 2. Poprzednia wersja przeglądarki była dość ciepło przyjęta. Czy Microsoft tego znowu nie zepsuje?

Obraz
© (fot. CHIP)

Czy Opera, Chrome i Firefox mają się czego obawiać? Microsoft cały czas traci rynek na ich korzyść. Internet Explorer 9. mimo iż okazał się porządnym produktem (coś, co Microsoftowi w tej kategorii nie udawało się od lat), nie zahamował tego trendu. Co nowego w Internet Explorerze 10? Na razie nie do końca wiadomo. Pierwsze i drugie Platform Preview to sam silnik przeglądarki, nawet bez interfejsu, i w bardzo wczesnej wersji rozwojowej. Ponoć przeglądarka ma mieć "lepsze zabezpieczenia" i "zredukować konieczność stosowania wtyczek".

Wiemy też, że doszła obsługa pozycjonowania elementów ruchomych w CSS3. metody przeciągnij-i-upuść w HTML5, API czytnika plików, obsługi żądań serwerów multimedialnych i formularzy HTML5. Zwiększyła się też wydajność obsługi HTML5 przy zmniejszonym obciążeniu komputera. Zwiększono również bezpieczeństwo aplikacji webowych za pomocą mechanizmów sandboksowych.

Data premiery gotowej wersji Internet Explorera 10 nie jest znana. Platform Preview, czyli edycja tylko dla świadomych ryzyka testerów, dostępna jest pod tym adresem.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "5 powodów, dla których nie chcę Chromebooka od Google'a"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)