Internet 2012 w liczbach - garść ciekawostek

Internet 2012 w liczbach - garść ciekawostek

Internet 2012 w liczbach - garść ciekawostek
Źródło zdjęć: © Flickr / woordenaar / CC
23.01.2013 15:40, aktualizacja: 25.01.2013 13:53

W zeszłym roku w internecie działo się naprawdę wiele. Postaramy się wam to przybliżyć, posiłkując się liczbami. Oczywiście zmierzenie globalnej sieci i przedstawienie wyników pomiarów w jednym artykule jest niemożliwe, ale wybrane przez dane powinny choć trochę pomóc wam wyobrazić sobie, jak potężny jest współczesny internet.

Firma Pingdom zajmująca się monitorowaniem urządzeń sieciowych opublikowała bardzo ciekawy raport. Ilu użytkowników ma internet? Ile codziennie wysyłamy e-maili? Ile zdjęć zamieszczamy na Facebooku każdego dnia? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz na załączonej grafice.

Ponad 6. proc. Europejczyków posiada dostęp do internetu, ale i tak jest nas mniej niż Chińczyków. To właśnie z Państwa Środka pochodzi najwięcej internautów. Każdego dnia na całym świecie wysyłamy 144 mld wiadomości e-mail, jednak znaczna większość to spam, z reguły pochodzący od firm farmaceutycznych. Choć w Polsce króluje Firefox, na świecie wciąż najpopularniejsza jest przeglądarka Microsoftu. To właśnie do Internet Explorera należy największy kawałek "przeglądarkowego" tortu.

Obraz
© (fot. WP.PL)
  1. rok w internecie minął pod znakiem Facebooka. Bum na ten serwis społecznościowy wciąż trwa. 1 mld użytkowników, którzy każdego dnia dodają 300 mln zdjęć i 2,7 mln razy klikają przycisk"Lubię to!" robi wrażenie. Ale i tak większe uznanie należy się PSY, który ze swoim YouTube'woym hitem "Gangnam Style" pobił wszelkie rekordy. Jego teledysk od połowy lipca ubiegłego roku zdobył już grubo ponad miliard wyświetleń.

A jak zmieni się internet w 201. roku? Tego możemy się jedynie domyślać. Prawdopodobnie coraz większe znaczenie będą miały smartfony i inne urządzenia mobilne podłączone do globalnej sieci. Bum na serwisy społecznościowe z pewnością nie minie, a może nawet pojawi się coś lepszego niż Facebook? Przekonamy się już za rok.

Źródło: pingdom.com, SW, WP.PL

sw/jg/sw

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)