ycipk-2mdxtd
Gadżety

Ile wart jest dźwięk Hi-Res? Bezprzewodowe głośniki Sony SRS-X9

Podczas prezentacji w Amsterdamie Sony przedstawił nową linię sprzętu audio. W ofercie pojawiła się seria bezprzewodowych głośników SRS, której topowym modelem jest Sony SRS-X9.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ile wart jest dźwięk Hi-Res? Bezprzewodowe głośniki Sony SRS-X9
(Materiały prasowe)
ycipk-2mdxtd

Wyróżnikiem nowego 2.1-kanałowego systemu głośników jest ponadprzeciętnie czyste brzmienie w jakości High-Resolution. Za dokładny dźwięk o wysokiej jakości odpowiadają 2 jednostki średniotonowe oraz 4 wysokotonowe, wspomagane subwooferem z dwoma wzmacniaczami i dwiema membranami biernymi. Wszystko zamyka się w mocy wyjściowej 154W.

Model SRS-X9 to zaawansowany sprzęt, który dzięki rozbudowanym funkcjom łączności bezprzewodowej zapewnia dostęp do wybranych utworów ze smartfona lub serwisów muzycznych, (np. Spotify, Music Unlimited czy TuneIn Radio). Sterować urządzeniem możemy korzystając z aplikacji SongPal na telefonie, a zgodność z technologią AirPlay umożliwia odtwarzanie muzyki z iPhone'a czy iPad'a. Wejście audio oraz port USB z funkcją ładowania umożliwiają podłączenie komputera.

Górna część wykonana jest z odpornego na odciski palców szklanego panelu dotykowego, uruchamianego ruchem ręki. Razem z głośnikami otrzymujemy magnesy, które pozwalają szybko i sprawnie zdjąć przedni panel obudowy, pod którym znajdują się głośniki.

ycipk-2mdxtd
(fot. Materiały prasowe)
Podziel się

Sony zapewnia, że sprzęt pozbawiony jest emisji jakichkolwiek szumów, nieczystych czy niechcianych dźwięków. Zdawać by się mogło, że system bezprzewodowych głośników SRS-X9 jest sprzętem idealnym, który odwzoruje każdy szczegół dźwięku. Podczas prezentacji w pomieszczeniach Wisseloord Strudios w Hilversum głośniki grały nad wyraz idealnie. SRS-X9 wzbudził zainteresowanie wielu osób, jednak cena nas nieco zawiodła. Czy jesteśmy gotowi przeznaczyć *700€ *na dźwięk idealny? Przekonanie większości użytkowników o zaletach dźwięku w jakości Hi-Res chyba będzie trudnym zadaniem, bowiem o ile niegdyś smart telewizory HD zdominowały swój rynek wypierając standardowe odbiorniki w tempie światła, o tyle wyparcie najzwyklejszych, ale jednak wciąż najpopularniejszych, standardów audio może być próbą samobójczą. Jesteśmy ciekawi, czy japoński gigant elektroniki użytkowej daje nam rzeczywiście to, czego oczekujemy.

Waga: 4,6kg.
Wymiary: 430x133x125mm.

_ Sebastian Kupski _

ycipk-2mdxtd
Polub WP Tech
ycipk-2mdxtd
ycipk-2mdxtd
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2mdxtd