Trwa ładowanie...
d1vnd41
Gadżety

Ile wart jest dźwięk Hi-Res? Bezprzewodowe głośniki Sony SRS-X9

Podczas prezentacji w Amsterdamie Sony przedstawił nową linię sprzętu audio. W ofercie pojawiła się seria bezprzewodowych głośników SRS, której topowym modelem jest Sony SRS-X9.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ile wart jest dźwięk Hi-Res? Bezprzewodowe głośniki Sony SRS-X9
(Materiały prasowe)
d1vnd41

Wyróżnikiem nowego 2.1-kanałowego systemu głośników jest ponadprzeciętnie czyste brzmienie w jakości High-Resolution. Za dokładny dźwięk o wysokiej jakości odpowiadają 2 jednostki średniotonowe oraz 4 wysokotonowe, wspomagane subwooferem z dwoma wzmacniaczami i dwiema membranami biernymi. Wszystko zamyka się w mocy wyjściowej 154W.

Model SRS-X9 to zaawansowany sprzęt, który dzięki rozbudowanym funkcjom łączności bezprzewodowej zapewnia dostęp do wybranych utworów ze smartfona lub serwisów muzycznych, (np. Spotify, Music Unlimited czy TuneIn Radio). Sterować urządzeniem możemy korzystając z aplikacji SongPal na telefonie, a zgodność z technologią AirPlay umożliwia odtwarzanie muzyki z iPhone'a czy iPad'a. Wejście audio oraz port USB z funkcją ładowania umożliwiają podłączenie komputera.

Górna część wykonana jest z odpornego na odciski palców szklanego panelu dotykowego, uruchamianego ruchem ręki. Razem z głośnikami otrzymujemy magnesy, które pozwalają szybko i sprawnie zdjąć przedni panel obudowy, pod którym znajdują się głośniki.

(fot. Materiały prasowe)

Sony zapewnia, że sprzęt pozbawiony jest emisji jakichkolwiek szumów, nieczystych czy niechcianych dźwięków. Zdawać by się mogło, że system bezprzewodowych głośników SRS-X9 jest sprzętem idealnym, który odwzoruje każdy szczegół dźwięku. Podczas prezentacji w pomieszczeniach Wisseloord Strudios w Hilversum głośniki grały nad wyraz idealnie. SRS-X9 wzbudził zainteresowanie wielu osób, jednak cena nas nieco zawiodła. Czy jesteśmy gotowi przeznaczyć *700€ *na dźwięk idealny? Przekonanie większości użytkowników o zaletach dźwięku w jakości Hi-Res chyba będzie trudnym zadaniem, bowiem o ile niegdyś smart telewizory HD zdominowały swój rynek wypierając standardowe odbiorniki w tempie światła, o tyle wyparcie najzwyklejszych, ale jednak wciąż najpopularniejszych, standardów audio może być próbą samobójczą. Jesteśmy ciekawi, czy japoński gigant elektroniki użytkowej daje nam rzeczywiście to, czego oczekujemy.

Waga: 4,6kg.
Wymiary: 430x133x125mm.

_ Sebastian Kupski _

d1vnd41

Podziel się opinią

Share

d1vnd41

d1vnd41
Więcej tematów