Hyperion sfinalizował przejęcie Stream Communications

Hyperion sfinalizował przejęcie Stream Communications17.12.2010 02:10
Hyperion sfinalizował przejęcie Stream Communications

Kontrolowana przez fundusz MNI spółka Hyperion kupiła 77,27% udziałów Stream Communications, siódmego operatora kablowego w Polsce. Transakcja o wartości 92,5 mln zł jest największą w tym roku w branży telekomunikacyjnej w Polsce

Katowicki Hyperion, ogólnopolski operator oferujący usługi szerokopasmowego dostępu do sieci Internet, usługi głosowe, telewizyjne oraz telefonii mobilnej odkupił od funduszu Penta Investments 99,96. udziałów w cypryjskiej firmie Cyfoca Holdings Public Co. Limited, właściciela 77,27% udziałów krakowskiej spółki Stream Communications, siódmego operatora telewizji kablowej w Polsce.

Hyperion przekazał wczoraj na konto Penta Investments drugą i ostatnią ratę w wysokości 83,2. mln zł stanowiącą 90 % wartości transakcji. Jest to największa transakcja typu M&A zrealizowana w branży telekomunikacyjnej w tym roku w Polsce. Pieniądze na zakup udziałów w Stream Communications pochodzą z kredytu inwestycyjnego, a nie z podwyższenia kapitału.

Stream Communications oferuje usługi telewizyjne w technologii cyfrowej i analogowej, usługi dostępu do Internetu oraz telefonii stacjonarnej. Jej przychody za 2010 rok są szacowane na ponad 45 mln zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)