Hyperion sfinalizował przejęcie Stream Communications

Hyperion sfinalizował przejęcie Stream Communications

Hyperion sfinalizował przejęcie Stream Communications
17.12.2010 02:10, aktualizacja: 17.12.2010 09:39

Kontrolowana przez fundusz MNI spółka Hyperion kupiła 77,27% udziałów Stream Communications, siódmego operatora kablowego w Polsce. Transakcja o wartości 92,5 mln zł jest największą w tym roku w branży telekomunikacyjnej w Polsce

Katowicki Hyperion, ogólnopolski operator oferujący usługi szerokopasmowego dostępu do sieci Internet, usługi głosowe, telewizyjne oraz telefonii mobilnej odkupił od funduszu Penta Investments 99,96. udziałów w cypryjskiej firmie Cyfoca Holdings Public Co. Limited, właściciela 77,27% udziałów krakowskiej spółki Stream Communications, siódmego operatora telewizji kablowej w Polsce.

Hyperion przekazał wczoraj na konto Penta Investments drugą i ostatnią ratę w wysokości 83,2. mln zł stanowiącą 90 % wartości transakcji. Jest to największa transakcja typu M&A zrealizowana w branży telekomunikacyjnej w tym roku w Polsce. Pieniądze na zakup udziałów w Stream Communications pochodzą z kredytu inwestycyjnego, a nie z podwyższenia kapitału.

Stream Communications oferuje usługi telewizyjne w technologii cyfrowej i analogowej, usługi dostępu do Internetu oraz telefonii stacjonarnej. Jej przychody za 2010 rok są szacowane na ponad 45 mln zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)