HTC Sensation XE - potęga dźwięku

HTC Sensation XE - potęga dźwięku
Źródło zdjęć: © chip.pl

26.10.2011 15:36, aktual.: 26.10.2011 15:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Smarfon z systemem operacyjnym Android 2.3.4 + HTC Sense 3.0 oraz wyświetlaczem LCD/TFT o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 540 x 960 pikseli. Wyposażony w aparat 8 Mp oraz odbiornik GPS.

Mocne basy, nadzwyczaj dobre słuchawki douszne, szybki procesor, ogromny dotykowy ekran, duża pamięć…. muzyczny smartfon HTC Sensation XE to prawdziwy szpan. Również w naszym prawie zawsze trafia w sedno.

Kiedy podpinacie słuchawki, możecie aktywować opcję Beats, która zauważalnie wzmacnia basy i głośność. Opcja „Beats”. nie działa na słabo brzmiącym głośniku, ten profil dźwięku jest dostępny tylko ze słuchawkami. W naszym zestawieniu testowym Sensation XE z dołączonymi dousznymi słuchawkami jest telefonem oferującym najlepszą, natywną (Out of the Box)
jakość dźwięku. Jeżeli przy włączonej funkcji „Beats” za mocno odkręcicie głośność, przy utworach z mocnymi basami dochodzi do przesterowania głębokich rejestrów.

Oprócz funkcjonalności audio XE oferuje także w Polsce od sierpnia 201. dostępną na stronie wideo HTC usługę z filmami, nazywaną "Watch". Na razie można oglądać jedynie zwiastuny filmów, ale już wkrótce będzie można kupować i oglądać filmy. W Niemczech usługa ta działa od czerwca. Biblioteka zawiera obecnie około 600 filmów kinowych różnych gatunków w formacie odpowiednim dla smartfona. Wypożyczenie filmu kosztuje cztery euro, zakup 14 euro.

Obraz
© HTC Sensation XE: oferuje wideotekę. (fot. chip.pl)

Ostre obrazy

Aparat znany z normalnej wersji Sensation również w modelu XE robi zdjęcia o dobrej ostrości zarówno przy dziennym, jak i sztucznym świetle. Nie mogliśmy zauważyć czerwonego odcienia w naszych ujęciach testowych, ale kolory są chyba trochę zbyt ostre. Przy kiepskim świetle, zarówno z lampą jaki bez niej, motyw jest wprawdzie dobrze oświetlony, ale za to rozmyty.

Kamera potrafi nagrywać w rozdzielczości Full HD (1080p). Wideo jest bardzo ostre, ale kolory wychodzą trochę blado a szybkie obiekty przeskakują.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Dobry akumulator, słaba akustyka

Bateria o pojemności 173. mAh jest wprawdzie mocniejsza od tej w Sensation, ale z powodu prądożernego procesora ma słabe przełożenie na czas pracy. Wyniki testu ciągłej rozmowy na pełnej mocy GSM (niecałe pięć godzin) i pracy w Sieci na pełnej jasności wyświetlacza (dobre sześć godzin) są prawie takie same jak w przypadku poprzednika. Jak na tak wydajny telefon wyniki testu akumulatora są jeszcze w porządku.

Jednak całkiem nie w porządku jest jakość rozmów. Po stronie telefonu zanotowaliśmy znaczne szumy oraz wyblakły i trzeszczący dźwięk. Do tego dochodzi brzydkie przesterowanie. Po stronie sieci stałej dźwięk jest jeszcze do zaakceptowania. Dźwiek z głośnika jest wyblakły i buczący, rozmówcę trudno jest zrozumieć.

Podsumowanie: potężny telefon muzyczny

Dobrze brzmiący XE głośno wchodzi na naszą testową scenę. Ale trzeba go też oceniać pod kątem telefonu komórkowego, a w tym zakresie ten modny „władca beat-ów”. zawodzi. Podczas gdy jest on praktycznie na wszystkich polach lepszy od Sensation, to pod koniec przegrywa znacznie z Galaxy S2. Powodem takiego stanu rzeczy jest przeciętny czas pracy na baterii i przeciętna jakość rozmowy. Kto szuka szybkiego telefonu z górnej półki z ładnym i szybko reagującym dotykowym wyświetlaczem, który wyróżnia się designem i jakością dźwięku z szarej masy androidowych urządzeń, dobrze zrobi wybierając Sensation XE. Jednak cena za ten szczególny model jest również ekskluzywna, bo aktualnie kosztuje on w sklepach internetowych co najmniej 2440 zł.

Alternatywa

Jeżeli nie pasują Wam beat-y ani nowa kolorystyka tego telefonu, bardzo dobry jest również poprzednik XE - HTC Sensation, który kosztuje obecnie w Sieci około 65. zł mniej niż nowy model.

Obraz
© (fot. chip.pl)

HTC Sensation XE

Stylowy smartfon z ładnym wyświetlaczem, szybkim dwurdzeniowym procesorem i wspaniałym dźwiękiem, którego minusem jest jednak jakość rozmowy.

PLUSY:

  • Jasny, duży wyświetlacz
  • Doskonały „beat-owy” dźwięk ze słuchawek
  • Bogate zawartość opakowania
  • Aparat o bardzo dobrej ostrości, ładnie nagrywający w 1080p
  • Olbrzymia szybkość pracy w Sieci i w trybie offline

MINUSY:

- Kiepska akustyka telefonu
- Kiepski głośnik

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Robot najlepszym przyjacielem staruszków"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)