HTC One M9 mocno się przegrzewa

HTC One M9 mocno się przegrzewa

HTC One M9 mocno się przegrzewa
Źródło zdjęć: © Kārlis Dambrāns / CC
20.03.2015 10:06, aktualizacja: 20.03.2015 12:10

Od dawna wiadomo, że Snapdragon 810 ma problemy z utrzymywaniem niskich temperatur. Jeszcze w styczniu tego roku pojawiły się plotki o tym, że Samsung zrezygnuje z procesora Qualcomma w Galaxy S6 właśnie z tego powodu. Koreański producent postawił w końcu na inny procesor, a HTC musi się teraz tłumaczyć.

Z przeprowadzonego benchmarku GFXBench wynika, że One M9 osiąga bardzo wysokie temperatury przy ekstremalnym obciążeniu procesora. Pomiar wykazał nawet 55,4 stopnia Celsjusza, podczas gdy konkurencyjne modele osiągały wynik w granicach 40 stopni. Przy pamięciożernych grach w rodzaju Asphalt 8 czy Assassin's Creed: Pirates temperatura smartfona była już niższa – około 42 stopnie Celsujsza – ale dalej taką ilość ciepła trudno zignorować przy użytkowaniu.

Obraz
© (fot. chip.pl)

HTC broni się, że prace nad oprogramowaniem smartfonu nie zostały jeszcze ukończone, a benchmark został przeprowadzony na jego testowej wersji. To ona prawdopodobnie odpowiada za powyższe błędy. Teoretycznie nie powinniśmy się zatem martwić tym problemem, kiedy smartfon trafi już do sprzedaży.

A czemu teoretycznie? W praktyce HTC może zastosować brutalnie działające algorytmy spowalniające pracę procesora w sytuacjach (tzw. throttling), które będą groziły jego przegrzaniem. W rezultacie chip rzeczywiście nie będzie się przegrzewał, ale wydajność przy okazji znacząco spadnie. A nie o to chyba w tym wszystkim chodziło.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Microsoft legalizuje pirackie wersje Windows!

Zobacz także: HTC One M9 - pierwsze wrażenia

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)