HTC ogłasza program skupu akcji

HTC ogłasza program skupu akcji

HTC ogłasza program skupu akcji
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
26.08.2015 11:16, aktualizacja: 26.08.2015 14:48

HTC Corporation ogłosiło, że Rada Nadzorcza firmy wydała zgodę na program skupu akcji własnych, w celu odzyskania zaufania inwestorów oraz zwiększenia wartości firmy. Wykup nawet 50 milionów akcji odzwierciedla zaufanie dla strategii biznesowej i potencjału wzrostu HTC.

Program zostanie przeprowadzony w ciągu nadchodzących dwóch miesięcy i zakłada wykup około 6 proc, wszystkich akcji wyemitowanych przez firmę. Licząc na podstawie dzisiejszego kursu zamknięcia, wartość zakupu wyniesie około 2 miliardy TWD (około 60 milionów dolarów).

Wykup 6 proc. wyemitowanych akcji jest powrotem do kapitału zakładowego i przywróceniem firmie solidnego bilansu i elastyczności finansowej w czasach, kiedy cena akcji nie odzwierciedla właściwej wartości firmy.

- Z radością przyjmuję szansę na zwiększenie wartości firmy w oczach akcjonariuszy za pomocą stosunkowo niewielkiej inwestycji - powiedziała Cher Wang, Prezes Zarządu HTC. - Krok ten świadczy o tym, że zarząd wierzy w nasz program dywersyfikacji i w kroki, które podjęliśmy aby zapewnić nam zrównoważony i rentowny wzrost - dodaje Cher Wang.

Zobacz także: HTC One M9 w naszych rękach

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Jak dostać się na twoje konto bankowe?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)