Facebook wprowadza SMS-y w komunikatorze Messenger

Facebook wprowadza SMS‑y w komunikatorze Messenger

Facebook wprowadza SMS-y w komunikatorze Messenger
Źródło zdjęć: © Facebook / David Marcus
12.02.2016 14:44

Messenger już od dawna jest czymś więcej, niż komunikatorem internetowym. Obsługuje przelewy, płatności, zamawianie Ubera a nawet ma wkrótce działać jako cyfrowy asystent. Teraz Facebook testuje nową jego funkcję.

Facebook testuje dwie nowe funkcjonalności dla swojego komunikatora Messenger. Pierwszą jest obsługa wielu kont użytkownika, druga to integracja z operatorską usługą krótkich wiadomości tekstowych. Facebook chce, by wszystkie wiadomości tekstowe, a także wysyłane i odbierane SMS były dostępne w jednym, wygodnym miejscu.

SMS-y już kiedyś zagościły do Messengera, ale ich obsługę usunięto z uwagi na niskie zainteresowanie ze strony użytkowników. Dziś jednak Microsoft integruje Skype'a z SMS-ami na Windows, Apple swój komunikator na iOS i tak samo działa Google. Facebook wraca do tego pomysłu, chcąc zatrzymać ewentualny odpływ użytkowników do konkurencyjnych usług.

Czy podoba się wam taki pomysł? Czy chcielibyście, aby w jednym okien rozmowy wyświetlały się zarówno wiadomości pisane na komunikatorze, jak i SMSy? Napiszcie swoją opinię w komentarzu.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Porównanie rozmiarów Galaxy S7 z innymi smartfonami

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)