Facebook otwiera nowe biuro w Polsce

Facebook otwiera nowe biuro w Polsce
01.02.2016 09:40
Facebook otwiera nowe biuro w Polsce
Źródło zdjęć: © Johannes Fuchs / CC

Facebook otwiera w Warszawie nowe biuro, które ma być siedzibą koncernu na państwa Europy Środkowo-Wschodniej. Koncern chce pomagać m.in. lokalnym firmom w działaniach marketingowych.

Robert Bednarski, dyrektor Facebooka na Europę Środkowo-Wschodnią podkreślił, że stworzenie tego biura “oznacza nowe możliwości dla wszystkich firm wykorzystujących Facebooka do celów marketingowych –. zarówno największych, jak i z sektora małych i średnich firm”.

Firma chce umożliwić lokalnym markom działanie w przestrzeni regionalnej, a w konsekwencji –. także globalnej. Bednarski zwrócił też uwagę na trend rosnącej popularności usług mobilnych i zapewnił, że firma bierze pod uwagę to zjawisko, tworząc strategie na przyszłość.

Facebook jest i będzie firmą mobilną –. w grudniu 2015 r. 1,44 miliarda ludzi wchodziło do serwisu z urządzeń mobilnych, a reklama mobilna to już ok. 80 proc. przychodu reklamowego firmy” – tłumaczył. Zwrócił uwagę, że w związku z tym koncern chce dać użytkownikom narzędzia do wykorzystania tego trendu.

Przykładem może być testowany mechanizm Canvas, który sprawia, że kliknięcie w reklamę błyskawicznie uruchamia na pełnym ekranie planszę prezentującą większą liczbę produktów, z której można przejść na stronę sprzedawcy w celu sfinalizowania zakupu. W Polsce testowano ten mechanizm z Allegro –. realizowana przy użyciu Canvas kampania bożonarodzeniowa osiągnęła wyniki, które zadowalają obie strony. Udało się bowiem zwiększyć świadomość kampanii o 7 proc., a współczynnik zapamiętania reklamy wzrósł o 13 proc.

Dodał, że poza tego typu usługami rozwijana będzie też technologia wirtualnej rzeczywistości. Od samego początku głównym rynkiem dla urządzeń VR jest rynek gier. Na świecie jest ok. 25. milionów ludzi posiadających konsole Xbox, PlayStation czy Wii. Według Bednarskiego, właśnie oni będą najbardziej zainteresowani pierwszymi doświadczeniami z technologią wirtualnej rzeczywistości, szczególnie mając na uwadze wyższe przedziały cenowe.

Bednarski dodał także, że wirtualna rzeczywistość będzie też mieć zastosowanie poza światem gier np. w wyświetlaniu filmów wideo w 36. stopniach.

słk

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)