Trwa ładowanie...

Elon Musk ostrzega przed sztuczną inteligencją

Znany wynalazca, miliarder i szef firmy Tesla ostrzegł ludzkość przed sztuczną inteligencją. Swoje słowa skierował do bardzo istotnego grona słuchaczy - studentów jednej z najlepszych uczelni technicznych na świecie MIT (Massachusetts Institute of Technology).

Share
Elon Musk ostrzega przed sztuczną inteligencją
Źródło: Global Panorama/Flickr
d224p40

Zdaniem Muska, to właśnie sztuczna inteligencja może stanowić największe zagrożenie dla człowieka we współczesnym świecie i dlatego powinniśmy zachować ogromną ostrożność podczas jej rozwijania. Jak twierdzi, "z rozwijaniem sztucznej inteligencji jest tak, jak z tymi wszystkimi historyjkami o wywoływaniu demona. Facet, który to robił, wierzył, że uda mu się nad nim zapanować poprzez pentagram czy święconą wodę. Nie udało się".

Niezwykłej wagi tym słowom dodaje fakt, że nie wypowiedział ich ktoś stający na drodze postępowi technicznemu. O Musku można by mówić wiele, ale wśród najważniejszych określeń na pewno znalazłyby się takie jak "wizjoner" czy "genialny wynalazca". Człowiek, który prowadzi równocześnie kilka firm, zmieniających oblicze technologiczne współczesnego świata. Człowiek, którego firma SpaceX ma już plany kolonizacji Marsa. Właśnie ktoś taki ostrzega przed sztuczną inteligencją! Właśnie taki taki mówi, że jest ona groźniejsza dla ludzkości niż broń jądrowa. To może dawać do myślenia...

d224p40

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Gmail przejmuje użytkowników polskich serwisów pocztowych

d224p40

Podziel się opinią

Share
d224p40
d224p40
Więcej tematów