Drukarki 3D staną w każdej chińskiej podstawówce

Drukarki 3D staną w każdej chińskiej podstawówce
14.04.2015 12:39
Drukarki 3D staną w każdej chińskiej podstawówce
Źródło zdjęć: © chip.pl

Chiński rząd wydaje się mocno podekscytowany technologią druku 3D. By wykształcić młodych liderów i pasjonatów tej bardzo szybko rozwijającej się techniki w przeciągu dwóch lat wyposaży każdą podstawówkę w przynajmniej jeden egzemplarz drukarki 3D.

Logika takiego rozwiązania jest prosta. Dzieci, które od najmłodszych lat zapoznają się z technologią, mają ułatwiony start w późniejszych szczeblach edukacji. Druk 3D jest dopiero raczkującą techniką, ale za 10-15 lat z pewnością zwiększy się zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów. Osoby wychowane w latach 80. i 90. dziś nie wyobrażają sobie życia bez komputerów stacjonarnych - prawdopodobnie ten schemat powtórzy się także w przypadku drukarek 3D.

Wyposażenie 400 tysięcy szkół w potrzebny sprzęt mocno nadszarpnie budżet Chin. Oprócz zakupu samych drukarek (400 - 3000 dolarów) dochodzą jeszcze koszty materiałów oraz przeszkolenia kadry nauczycielskiej. Z drugiej jednak strony taki krok może też bardzo rozruszać rynek drukarek 3D w tym kraju, co w dłużej perspektywie na pewno się opłaci.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Dlaczego Apple Watch nie nazywa się iWatch?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)