WP

Dreamliner prezydenta Meksyku na sprzedaż. Jest zbyt luksusowy

Nowy prezydent Meksyku, Andrés Manuel López Obrador, spełnia przedwyborczą obietnicę i wystawia na sprzedaż prezydencki samolot Boeing 787 Dreamliner. Głowa państwa nie chce epatować luksusem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Meksyk pozbywa się drogiego samolotu
Meksyk pozbywa się drogiego samolotu (YouTube)
WP

Meksykański Boeing 787 Dreamliner, którym poprzedni prezydent latał od 2016 roku, pod względem luksusu przebijał nawet amerykańskiego Air Force One. Samolot kosztował ponad 200 mln dolarów.

Czytaj też: Niezwykłe konstrukcje. Air Force One i E-4 - powietrzne centrum dowodzenia

Wnętrze samolotu możemy zobaczyć na poniższej prezentacji:

WP

Nie wiadomo jednak, za ile Meksyk sprzeda pojazd. Samolot już trafił do Stanów Zjednoczonych, gdzie będzie czekał na kupca. Boeing zapowiedział, że pomoże znaleźć chętnego nabywcę. A co z prezydentem Meksyku? Głowa państwa zapowiedziała, że podróżować będzie lotami rejsowymi.

Meksyk zamierza również sprzedać 70 śmigłowców oraz 60 samolotów. Zostaną jedynie maszyny, które niezbędne są z punktu widzenia bezpieczeństwa. W trakcie zaprzysiężenia Andrés Manuel López Obrador obiecywał, że Meksyk "zostanie zwrócony biednym". Dodawał również, że "nie dba o blichtr władzy" – pozbycie się drogiego i luksusowego samolotu jest tego dowodem.

WP
Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP