Chleba, igrzysk... i "złamanego" iPhone'a

Chleba, igrzysk... i "złamanego" iPhone'a

Chleba, igrzysk... i "złamanego" iPhone'a
Źródło zdjęć: © Apple
29.08.2007 10:30, aktualizacja: 29.08.2007 14:21

Tzw. hakowanie iPhone'a, czyli próby modyfikacji ustawień urządzenia umożliwiająca jego pracę z kartami SIM innych operatorów niż AT&T, trwają w najlepsze. Kilka dni temu informowaliśmy o pewnym nastolatku, który dokonał tego poprzez fizyczną ingerencję w elektronikę telefonu. Dziś prezentujemy rozwiązanie alternatywne - hakowanie urządzenia za pomocą wyłącznie oprogramowania komputerowego.

Założyciel firmy Uniquephones ( siedziba w Belfaście w Irlandii Północnej ), John McLaughlin, opublikował w blogu http://blog.iphoneunlocking.com/ sześciominutowy film wideo, na którym demonstruje, jak odblokować urządzenie Apple za pomocą stworzonego w jego firmie oprogramowania. "Złamany" iPhone działa z kartą SIM wyjętą ze smartfonu Blackberry działającego w sieci Vodafone.

McLaughlin twierdzi, iż planował publikację opracowanego przez siebie "sposobu na iPhone'a" już w sobotę, 25 sierpnia, obawiał się jednak działań prawnych ze strony AT&T. Nie zdecydował jeszcze, czy aplikacja odblokowująca iPhone'a będzie dystrybuowana.

Uniquephones zajmuje się odblokowywaniem telefonów różnych producentów, w tym Nokii i Motoroli, a większość jej klientów pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Prezentowane wideo to druga próba udowodnienia istnienia metody odblokowania iPhone'a z wykorzystaniem wyłącznie oprogramowania. Próby odblokowania urządzenia wynikają z faktu, iż jedynym operatorem na terenie USA jest AT&T. Urządzenie oficjalnie nie jest dostępne poza granicami tego kraju.

W artykule Łamanie iPhone'a lutownicą - http://www.pcworld.pl/news/121238.html zaprezentowaliśmy wyczyn siedemnastoletniego mieszkańca New Jersey, George'a Hotza, który zhakował iPhone'a przy użyciu modyfikacji elektroniki i oprogramowania urządzenia. Wielu użytkowników nie chciałoby jednak stosować tak radykalnych metod w stosunku do dość kosztownego urządzenia, jakim jest iPhone.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)