Chińska odpowiedź na Microsoft Office

Chińska odpowiedź na Microsoft Office
Źródło zdjęć: © WP

10.08.2009 11:30, aktual.: 10.08.2009 13:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chińska firma Evermore Software apowiedziała, że już wkrótce udostępni pakiet biurowy WebOffice bazujący na tej samej koncepcji co Microsoft Web Applications 2010 czy Google Docs

Chińska firma Evermore Software zapowiedziała, że już wkrótce udostępni pakiet biurowy WebOffice bazujący na tej samej koncepcji co Microsoft Web Applications 2010 czy Google Docs.

Evermore Software od lat oferuje oprogramowanie biurowe, które funkcjonalnością bardzo przypomina Microsoft Office i jednocześnie znacznie mniej kosztuje. Teraz firma zapowiedziała, że dostrzega globalne trendy przenoszenia dokumentów do Sieci i projektuje już rozwiązanie na miarę Google Docs czy Microsoft Web Applications 2010.

"Obecnie wszyscy skupiają się na poszukiwaniu rozwiązań, które powinny znaleźć się w sieciowych wersjach programów biurowych. Microsoft nie jest tu wyjątkiem" - powiedział Wang Yuanbing, wiceprezes Evermore.

Evermore od dawna oferuje pracujący w środowisku Java pakiet biurowy Evermore Integrated Office. Ikony, funkcje i szablony aplikacji są bliźniaczo podobne do tych z Microsoft Office. Główną różnicą jest to, że program uruchamia swoje odpowiedniki Worda, Excela czy PowerPointa w jednym oknie i umożliwia przełączanie pomiędzy nimi za pomocą zakładek. Gotowe projekty można zapisać do jednego, wspólnego pliku.

Firma dodała już do aplikacji internetowy słownik Chińsko - Angielski. Rong Mingjun, rzecznik Evermore, zapowiada jednak, że wkrótce aplikacja zostanie wzbogacona o kolejne moduły wykorzystujące możliwości Internetu.

Evermore nie jest zbyt znane poza Chinami. Mimo to, z domowego pakietu Evermore Integrated Office korzysta już ponad 20mln użytkowników. Wersję biurową wykorzystują również rozmaite chińskie urzędy czy firmy. Oprogramowanie działa zarówno w środowisku Windows, jak i Linux.

WebOffice, bo taką nazwę Evermore przyjęła dla swojego pakietu webowego, zaoferuje interfejs i styl podobny do Microsoft Office. Usługa zostanie zaprojektowana z myślą o przeglądarkach Internet Explorer oraz Firefox. Tak jak w przypadku Google Docs, dane przechowywane będą na zdalnych serwerach i udostępniane po zalogowaniu z dowolnego komputera podłączonego do Sieci.

WebOffice znajduje się w już w fazie finalnych testów. Możliwe więc, że premiera odbędzie się jeszcze przed debiutem Microsoft Web Applications 2010.

Evermore nie podało jeszcze ceny WebOffice. Warto jednak zaznaczyć, że firma sprzedaje klasyczną wersję pakietu w cenie około 175 dolarów. Podstawowa wersja aplikacji jest darmowa. Dla porównania, Microsoft Office Standard 2007 kosztuje około 400 dolarów.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)