Trwa ładowanie...
dubaz23

CES 2017 – lewitujący głośnik LG PJ9

Bezprzewodowy i lewitujący głośnik Bluetooth LG PJ9 będzie miał swój debiut na zbliżających się targach CES 2017. Dzięki kształtowi przypominającemu jajko LG PJ9 ma zapewniać przestrzenny dźwięk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CES 2017 – lewitujący głośnik LG PJ9
(LG)
dubaz23

Rozpoczynające się 5 stycznia targi Consumer Technology Association 2017 (CES 2017) w Las Vegas będą miejscem prezentacji najnowszego gadżetu koreańskiego koncernu LG – bezprzewodowego, a do tego lewitującego głośnika Bluetooth.

LG PJ9 - dlaczego potrafi lewitować?

Najnowsze dzieło inżynierów LG musiało się czymś wyróżniać na tle olbrzymiej liczby głośników bezprzewodowych na rynku. Udało się to osiągnąć dzięki lewitacji. Jak to możliwe? Nie trudno się domyśleć, że wykorzystano tutaj efekt lewitacji magnetycznej, która występuje dzięki odpychaniu się tych samych biegunów magnesów.

LG

Właśnie dzięki silnemu magnesowi, który znalazł się w stacji dokującej, spełniającej również rolę soobwoofera i ładowarki, niewielki walcowaty głośnik unosi się w powietrzu. Co ciekawe, kiedy wyczerpie cały swój zapas energii elektrycznej, który zdaniem LG powinien wystarczyć na 10 godzin grania, pole magnetyczne, zostaje wyłączone, a LG PJ9 opada na stację dokującą i rozpoczyna ładowanie.

dubaz23

Oczywiście, lewitacja nad stacją dokującą to niejedyny sposób słuchania muzyki za pomocą nowego głośnika LG. Podobnie jak każdy inny głośnik, tak również lewitujący LG PJ9 można zabrać praktycznie wszędzie. Dodatkowym atutem, który ma przemawiać za nowym gadżetem LG jest fakt, że posiada certyfikat IPX7. Dzięki temu oznaczeniu wiadomo, że głośnik można bez przeszkód zanurzyć pod wodą na głębokość 1 m i teoretycznie powinien tam grać przez około 30 minut.

Niestety LG nie wyjawiło ceny głośnika PJ9. Jednak miłośnicy niezwykłych gadżetów nie mają co rwać włosów z głowy, gdyż cena urządzenia zapewne zostanie przedstawiona na targach CES 2017, które rozpoczynają się już 5 stycznia i potrwają do 8 stycznia 2017 r.

dubaz23

Podziel się opinią

Share

dubaz23

dubaz23
Więcej tematów