CES 2017. Sony zapowiedziało nowego Walkmana

CES 2017. Sony zapowiedziało nowego Walkmana
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek

05.01.2017 10:20, aktual.: 05.01.2017 11:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy w dobie streamingu przenośne odtwarzacze plików muzycznych mają jeszcze sens? Sony wciąż wierzy, że tak i zapowiada kolejne urządzenie z serii Walkman.

Walkman ciągle kojarzy nam się z kasetami - te wbrew pozorom wcale nie umarły! - jednak Sony od dawna ma inny pomysł na tę markę. Pod tym szyldem wypuszczane są przenośne odtwarzacze plików muzycznych. Na targach CES 2017 Sony zapowiedziało kolejny model - Walkman NW-A35.

Walkman NW-A35 pod względem wyglądu trochę przypomina telefony z serii Xperia. Sprzęt jest niewielki i waży tylko 98 g. Choć ma dotykowy ekran (3,1 cala), to zapomnijcie o smartfonowych funkcjach czy Androidzie. Walkman służyć ma wyłącznie do słuchania muzyki.

Sony zapowiada wysoką jakość dźwięku:

Fantastyczne wrażenia podczas słuchania muzyki z nowego odtwarzacza Walkman NW-A35 to zasługa szeregu zaawansowanych technologii audio, gwarantujących nadzwyczajną jakość odtwarzania każdego utworu, również w formacie DSD. Pięć kondensatorów POSCAP wzmacnia zasilanie wzmacniacza cyfrowego S Master HX™, zmniejszając zniekształcenia i zakłócenia w szerokim paśmie częstotliwości. Model NW-A35 jest również wyposażony w dwa oscylatory zegarowe, uruchamiane w celu zapewnienia optymalnej modulacji. Takie rozwiązanie poprawia klarowność dźwięku i wzmacnia efekt stereo, pozwalając usłyszeć każdy oddech, każde uderzenie w perkusję i każdą nutę - czytamy w notce prasowej.

Po co dzisiaj kupować odtwarzacz plików MP3? Ze względu na baterię. Słuchanie muzyki na telefonie może i jest wygodniejsze, bo wszystko mamy w jednym miejscu, ale podczas długich podróży szybko może okazać się, że bez dostępu do prądu niewiele zdziałamy. Bateria pada. W Walkmanie NW-A35 to nie powinno być problemem - producent obiecuje, że przy słuchaniu plików MP3 bateria wytrzyma 45 godzin. A jeżeli wgracie pliki lepszej jakości, to 30 godzin.

Wadą urządzenia może być tylko 16 GB wolnego miejsca. W końcu Sony stawia na fanów dobrej jakości dźwięku, a taki rozmiar pamięci nie ucieszy tych, którzy będą słuchać plików w wysokiej rozdzielczości, ważących przecież całkiem sporo. Szybko może zacząć brakować miejsca. Na szczęście można ratować się kartą microSD.

Premiera urządzenia w lutym, cena nie jest jeszcze znana.

CES 2017

CES - Consumer Electronics Show to międzynarodowa wystawa sprzętu elektronicznego, która odbywa się w dniach 5-8 stycznia 2017 r. w Las Vegas. Targi CES 2017 są najważniejszym forum premier najbardziej innowacyjnych i przełomowych rozwiązań.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)