Pierwszy na świecie lewitujący głośnik

Pierwszy na świecie lewitujący głośnik

Pierwszy na świecie lewitujący głośnik
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
24.08.2016 09:32

Firma Aswy wprowadza na polski rynek serię lewitujących głośników bezprzewodowych, które oprócz wyjątkowo ciekawego wyglądu, generują z siebie dźwięk 360 stopni.

Ondo Air Touch to pierwszy na świecie lewitujący głośnik Bluetooth z bezprzewodowym ładowaniem. W modelu Ondo Air Touch zastosowano system elektromagnetycznej lewitacji, umożliwiono bezprzewodowe ładowanie urządzeń (np. smartfonów) oraz zastosowano diodowy panel dotykowy. Za dźwięk odpowiadają smukłe przetworniki o średnicy 1,7. cala uzupełnione pasywnym radiatorem. Jego zadaniem jest generowanie mocnych basów, nawet z tak niewielkiej konstrukcji. Układ przetworników sprawia, że dźwięk jest emitowany w każdym kierunku.

Technologia lewitacji

Aswy opatentowało technologię wykorzystującą podwójną cewkę nadawczą i odbiorczą stabilizującą pływające magnesy, które pozwalają na to, aby głośnik unosił się w powietrzu. Wykorzystanie pola elektromagnetycznego zmniejsza absorpcję fal dźwiękowych na powierzchni stacji ładującej, dzięki czemu muzyka brzmi lepiej. Niewielkie rozmiary, a także silne magnesy pozwalają przymocować głośnik np. do lodówki czy kierownicy roweru, wykorzystując go jako źródło muzyki lub zestaw głośnomówiący.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Sterowanie

Urządzenie wyposażono w panel dotykowy LED, który pozwala zmieniać utwory, ustawiać głośność i odbierać połączenia telefoniczne. Głośnik posiada wbudowany mikrofon o wysokiej czułości, dzięki czemu można go używać jak zestawu głośnomówiącego. Dodatkowo, Air Touch obsługuje popularne kodeki audio jak AptX i ACC. Wbudowany akumulator pozwala na 1. godzin nieprzerwanej pracy. Co prawda urządzenie nie jest wodoodporne, jednak może pochwalić się klasą IPX3, co oznacza, iż jest odporne na spryskanie wodą.

Cena: około 600 zł.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)