Trwa ładowanie...
d26gnsr
CHIP
Gadżety

CES 2014: zakrzywione telewizory UHD i OLED "dla każdego"

Zakrzywione telewizory o rozdzielczości UHD oraz telewizory OLED są już dostępne na rynku za sprawą takich firm, jak Samsung, LG czy Sony, ale pozwolić sobie mogą na nie jedynie nieliczni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
telewizor TLC
telewizor TLC (chip.pl)
d26gnsr

Być może ten stan rzeczy zmieni firma TCL, w Polsce szerzej znana pod markami Thomson i Alcatel, która prezentuje właśnie na targach w Las Vegas swoje najnowsze telewizory. Jednym z nich jest 55-calowy odbiornik z ekranem wykonanym w technologii OLED, pozwalający na wyświetlanie obrazu 3D.

Jeszcze ciekawszym modelem wydaje się być 65-calowy telewizor "Curved UHD", który jak sama nazwa wskazuje posiada zakrzywiony wyświetlacz o rozdzielczości 384. x 2160 pikseli. Rogi ekranu w przypadku telewizora z płaskim ekranem są położone dalej niż jego środek, deformując krawędzie ramy i sprawiając, że dla widza siedzącego centralnie przed telewizorem obiekty wyświetlane po bokach ekranu będą wydawać się mniejsze, niż te na środku. Dzięki zakrzywionemu ekranowi obraz jest bardziej jednolity oraz bardziej zbliżony do naturalnego pola widzenia. Producenci jednak nie wspominają, co to oznacza dla widza, który nie siedzi centralnie przed ekranem telewizora...

telewizor TLC (fot. chip.pl)
telewizor TLC ((fot. chip.pl))

Dodatkowo TCL na targach CES prezentuje 110-calowy telewizor Ultra HD, wykonany w technologii LCD.

Jak na razie producent nie zdradza planów dotyczących wprowadzenia powyższych modeli na rynek, ale będziemy trzymać rękę na pulsie, bo spodziewać się możemy dość atrakcyjnych cen.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Inteligentny dom od Samsunga

d26gnsr

Podziel się opinią

Share
d26gnsr
d26gnsr
Więcej tematów