LG: Nowe telewizory OLED, 4K, UHD i system webOS

LG: Nowe telewizory OLED, 4K, UHD i system webOS
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

25.03.2014 14:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas LG InnoFest 2014 w Wenecji, LG zaprezentowało nową kolekcję produktów do domowej rozrywki, przeznaczonych na rynek europejski. W skład oferty wchodzi największy na świecie telewizor 4K ULTRA HD o przekątnej 105 cali, zróżnicowany asortyment telewizorów 4K ULTRA HD oraz OLED z zakrzywionym ekranem, wyczekiwany system operacyjny webOS do telewizorów Smart TV, a także wiele urządzeń audio i wideo.

LG wprowadzi w tym roku na rynek europejski najbogatszą ze swoich dotychczasowych ofert telewizorów 4. ULTRA HD, obejmującą modele o przekątnych 49, 55, 60, 65, 79, 84, 98 oraz 105 cali, a także poszerzoną linię telewizorów OLED, o przekątnych 55, 65 i 77 cali. Wszystkie te urządzenia będą wyposażone w nowy system operacyjny webOS.

Podczas pokazu InnoFest 201. firma LG zaprezentowała pierwszy na świecie telewizor OLED 4K ULTRA HD z zakrzywionym ekranem (model 77EC9800), przeznaczony do zawieszenia na ścianie telewizor GALLERY OLED (model 55EA8800) oraz telewizor OLED FULL HD o zakrzywionej konstrukcji (model 55EA9700).

W telewizorach OLED zastosowano technologię WRGB OLED. Dzięki niej jakoś obrazu jest bardzo wysoka, ponieważ temperatura barw każdego piksela jest regulowana przez funkcję korekcji kolorów LG Color Refiner, co przekłada się na spójność i zrównoważenie kolorów. Telewizory są też wyposażone we wbudowane aplikacje, takie jak eGallery zapewniająca dostęp do ponad 15. zróżnicowanych treści, w tym wybranych arcydzieł światowego malarstwa oraz zdjęć krajobrazów, które są wyświetlane przy akompaniamencie muzyki.

Ultra HD

Telewizor LG 4. ULTRA HD z zakrzywionym ekranem (model 105UC9) jest wyposażony w ekran o przekątnej 105 cali, formacie 21:9 i rozdzielczości 5K (5120 x 2160). We wszystkich pozostałych telewizorach 4K ULTRA HD firma LG zastosowała panele ULTRA IPS o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli, pozwalające dostrzec więcej szczegółów, dające lepsze odwzorowanie barw oraz szeroki kąt widzenia. Zastosowany procesor obrazu Tru-ULTRA HD Engine Pro konwertuje materiały o rozdzielczości SD, HD lub Full HD, zapewniając jakość zbliżoną do 4K, oraz ściśle współpracuje z algorytmem Super Resolution Algorithm niwelującym zniekształcenia obrazu.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Ze względu na czterokrotnie większą liczbę pikseli niż przy rozdzielczości FULL HD, telewizory 4. zapewniają doskonały obraz 3D, co w połączeniu z technologią CINEMA 3D niepowodującą migotania, przekłada się na komfort widzów.

Ponadto, firma LG zastosowała funkcję kontroli głębi 3D, która pozwala na łatwe regulowanie efektu stereoskopowego. Telewizory 4. z oferty na rok 2014 są także wyposażone w funkcję konwersji 2D do 3D, a także w nowy system dźwięku przestrzennego opracowany we współpracy z firmą Harman Kardon.

Telewizory LG 4. są także wyposażone w wbudowany dekoder 4K HEVC 60p oraz interfejs HDMI 2.0, dlatego umożliwiają użytkownikom oglądanie treści 4K przesyłanych strumieniowo oraz odtwarzanych przez inne urządzenia. Ponadto, w najnowszych telewizorach 4K LG zastosowało system webOS, który pozwala na łatwe i optymalne korzystanie z funkcji Smart TV.

Wygoda użytkownika dzięki systemowi webOS

Łatwy w obsłudze i intuicyjny system webOS będzie stosowany w ponad połowie telewizorów Smart TV z oferty na rok 2014. w tym modelach 4K, OLED i CINEMA 3D. Łatwość obsługi sprawia, że wyszukiwanie oraz wyświetlanie treści, podłączanie do innych urządzeń, a także pierwsze konfigurowanie przebiegają całkowicie bezproblemowo.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Graficzny interfejs Smart TV pozwala na łatwe przełączanie, wyszukiwanie treści oraz instalowanie urządzeń. System operacyjny webOS zmniejsza liczbę czynności wykonywanych przy przełączaniu dostępnych treści, dzięki czemu pozwala na łatwiejsze wyszukiwanie i wybieranie. W szczególności, korzystając z menu Launcher użytkownicy mogą przeglądać usługi lub materiały, nie przerywając oglądania dotychczasowych treści. Ponadto, witryna LG Store zawiera wszystkie treści dostępne w ramach platformy webOS, które są podzielone na zakładki odpowiadające poszczególnym kategoriom. Co więcej, użytkownicy mają dostęp do rekomendacji opartych na popularności, dzięki czemu mogą łatwiej docierać do atrakcyjnej rozrywki.

Nowe głośniki do telewizorów

W tym roku została też poszerzona oferta urządzeń SoundPlate przeznaczonych na rynek europejski. Obejmuje ona modele LAB540. oraz LAP440, które zaprojektowano jako dodatek do telewizorów o przekątnej ekranu do 55 cali. Systemy te mają kompaktowe wymiary i moc 320 W, odtwarzają dźwięk 4.1-kanałowy i są wyposażone w zewnętrzny, bezprzewodowy głośnik niskotonowy.

Dostępne będą także listwy głośnikowe NB554. oraz NB4540. Oba modele mają moc 320 W i odtwarzają dźwięk 4.1-kanałowy, przy czym listwa głośnikowa NB5540 jest wyposażona w przetwornik analogowo/cyfrowy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)